محمدحسین آجرلو همسر نیلوفر حامدی روزنامه‌نگار زندانی از خبرگزاری «ایرنا» اخراج شد

نیلوفر حامدی، در شهریور سال جاری، از اولین خبرنگاران بازداشت شده در جریان اعتراضات اخیر بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمدحسین آجرلو، خبرنگار ورزشی و همسر نیلوفر حامدی، خبرنگار زندانی، با انتشار تصویری از نامه اخراجی خود از خبرگزاری «ایرنا» در توییتر خبر داد.

در توییت آجرلو آمده است که پس از حدود 13 سال کار در ⁧‫ایرنا‬⁩، از ابتدای بهمن ورود او به خبرگزاری ممنوع شده و دیروز هم نامه پایان همکاری را دریافت کرده است.

Advertisement

آجرلو در شرایطی که در استخدام قراردادی «ایرنا» است، اما مسوولان این خبرگزاری بدون هیچ توضیحی از عدم تمدید قرارداد با او از ابتدای سال 1402 و همچنین از ورود او به ساختمان «ایرنا» از ابتدای بهمن‌ جلوگیری کردند.

نیلوفر حامدی، خبرنگار اجتماعی شرق، چهارشنبه 30 شهریور 1401، از اولین خبرنگاران بازداشت شده در جریان اعتراضات اخیر بود و به‌نظر می‌رسد که محمدحسین آجرلو به‌ دلیل فعالیت همسرش از کار اخراج شده است.

حامدی روزنامه‌نگاری بود که خبرهای مربوط به بازداشت و کشته شدن مهسا امینی توسط گشت ارشاد جمهوری اسلامی را از بیمارستان کسرای تهران گزارش کرد.

در جریان اعتراضات سراسری کنونی مردم ایران، نیلوفر حامدی، سعیده فتحی، مهدی امیرپور، مهدی سوفالی خبرنگاران و آریا جعفری، عکاس ورزشی در ایران بازداشت شده‌اند.

در اواخر دی‌ گذشته، احسان پیربرناش، خبرنگار ورزشی و طنزنویس، با حکم دادگاه انقلاب ساری، به 18 سال حبس که 10 سال از آن قابل اجرا است، محکوم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید