ایتالیا خواستار زندانی شدن «روبینیو» در برزیل شد

مهاجم پیشین آث میلان، در ژانویه 2022 از سوی دادگاهی در ایتالیا به جرم «تعرض جنسی» در یک کلوپ شبانه به 9 سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس اعلام وزارت خارجه برزیل، دستگاه قضائی ایتالیا از این کشور خواسته است که روبینیو، ملی‌پوش برزیلی پیشین باشگاه آ.ث میلان که متهم به «تعرض جنسی» در سال 2013 در شهر میلان شده است، در صورت عدم استرداد محکومیت خود را در کشورش بگذراند.

مهاجم پیشین آث میلان و منچسترسیتی، در ژانویه 2022 از سوی دادگاهی در ایتالیا به جرم «تعرض جنسی» در یک کلوپ شبانه به 9 سال زندان محکوم شد.

او که در آن زمان برای آث میلان بازی می‌کرد، در ابتدا در سال 2017 محکوم شد و دو بار درخواست فرجام‌خواهی‌اش در دادگاه تجدید‌نظر رد شده بود.

وزارت امور خارجه برزیل اعلام کرد که درخواست ایتالیا برای مطالعه توسط وزارت دادگستری ارائه شده است، در حالی‌که قانون اساسی کشور برزیل استرداد اتباع این کشور را ممنوع کرده است.

فلاویو دینو، وزیر دادگستری، ژانویه گذشته اعلام کرد که ممکن است این حکم در برزیل اجرا شود، اما این احتمال باید پس از ارائه مورد بررسی قرار بگیرد و ممکن چندین سال طول بکشد.

در اوایل سال گذشته، دادستانی ایتالیا خواستار استرداد رابسون دی‌سوزا، معروف به «روبینیو» شد و حکم بازداشت بین‌المللی را علیه او صادر کرد.

با این حال، برزیل درخواست ایتالیا را رد کرد و اکنون در صورت سفر روبینیو به کشوری که ایتالیا با آن توافقنامه استرداد دارد، با دستگیری روبرو می‌شود.

این بازیکن که سابقه 100 بار به تن کردن پیراهن تیم ملی فوتبال برزیل را در کارنامه خود دارد، حق تجدید‌نظر دیگری ندارد و آخرین حکم دادگاه رم قطعی است و با این حال، باید دید که آیا او دوران حبس خود را در زندان برزیل سپری می‌کند یا ایتالیا.

روبینیو، کار خود را در سانتوس آغاز کرد و در سال 2005 به رئال مادرید رفت و در چهار فصل دو قهرمانی لالیگا را به دست آورد.

او پس از آن برای سیتی، میلان، اتلتیکو مینیرو، گوانگژو، سیواس اسپور و باشاک شهیر به میدان رفت و در سال 2019 به کشورش بازگشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید