رقابت سرمایه‌گذاران برای خرید باشگاه منچستریونایتد

شیاطین سرخ چهارمین باشگاه ثروتمند فوتبال جهان محسوب می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آخرین مهلت ارائه پیشنهادات اولیه برای خرید باشگاه منچستریونایتد امروز (جمعه) به‌ پایان می‌رسد و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این معامله می‌تواند بزرگ‌ترین معامله ورزشی تاریخ باشد.

«گلیزرها»، مالکان آمریکایی منچستریونایتد، ارزش این برند فوتبالی را «7 میلیارد پوند» اعلام کرده‌اند و رقابت فروش را به اوج رسانده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود که «گلیزرها» به درخواست‌های زیر قیمت اعلام‌شده توجهی نکنند و تنها پیشنهادات «7 میلیارد پوندی» و یا بیشتر را مورد بررسی قرار بدهند.

در همین رابطه، خبرگزاری «بلومبرگ»، پنج‌شنبه گزارش داد که گروهی از سرمایه‌گذاران قطری قصد دارند پیشنهاد اولیه «5 میلیارد پوندی» برای خرید «شیاطین سرخ» ارائه دهند.

خبرگزاری «رویترز» نیز گزارش داد، سر جیم راتکلیف، میلیاردی که از کودکی هوادار منچستر بوده در ماه‌های پیش از علاقه‌اش به خرید باشگاه محبوب دوران کودکی صحبت کرده است. با این حال این میلیاردر افزوده که مالکان فعلی قیمت زیادی را برای منچستریونایتد پیشنهاد می‌دهند و رقم آنها ارزش واقعی این باشگاه نیست.

احتمالاً راتکلیف با همکاری شرکت‌های خصوصی آمریکایی پیشنهاد جدیدی را برای خرید «شیاطین سرخ» ارائه دهد.

به گزارش «دیلویت» که به‌عنوان یکی از چهار موسسه بزرگ حسابرسی جهان شناخته می‌شود، منچستریونایتد چهارمین باشگاه ثروتمند فوتبال جهان است.

پس از اینکه «گلیزرها» در ماه نوامبر اعلام کردند در حال بررسی گزینه‌ها از جمله فروش یا سرمایه‌گذاری‌ جدید در باشگاه منچستریونایتد هستند، شرکت «اینئوس»، متعلق به جیم راتکلیف پیشنهاد خرید این باشگاه را ارائه کرد.

بلومبرگ ماه گذشته گزارش داد که «قطر اسپورت اینوستمنس» که مالک باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است، در حال بررسی خرید کامل دو باشگاه منچستریونایتد و لیورپول یا خرید سهام آنهاست.

خانواده گلیزر سال 2005 با ارزشی نزدیک به 800 میلیون پوند مالکیت منچستر را در اختیار گرفتند و اگر فروش 7 میلیاردی پوندی این باشگاه محقق شود، سودی هنگفت به جیب خواهند زد.

تیم اریک تن‌هاخ هلندی هم اکنون با 42 امتیاز از 21 بازی در رده سوم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های انگلیس قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید