جزئیات «رشوه‌دهی» باشگاه بارسلونا به کمیته داوران «لالیگا»

در صورت اثبات اتهام بارسلونا، این باشگاه با جریمه‌های احتمالی نظیر کسر امتیاز، پس دادن جام‌ها یا سقوط به دسته پایین‌تر مواجه خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درست در زمانیکه بارسلونا در بهترین شرایط و با اختلاف هشت امتیازی نسبت به رئال مادرید در صدر جدول «لالیگا» قرار دارد، خبری شوکه‌کننده درباره خطر سقوط احتمالی این باشگاه به دسته پایین‌تر حسابی دوست‌داران «آبی‌اناری‌ها» را نگران کرده است.

نشریه اسپانیایی «ال‌موندو» در گزارشی اختصاصی باشگاه بارسلونا را در بین سال‌های 2016 تا 2018 به پرداخت مبلغ «1.6 میلیون یورو» طی سی‌وسه تراکنش به انریکه نگریرا، نایب‌رئیس پیشین کمیته داوران «لالیگا»، متهم کرد.

با این حال، باشگاه بارسلونا روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که هیچ‌گونه اشتباهی مرتکب نشده است و علیه کسانی که سعی می‌کنند چهره باشگاه را خدشه‌دار کنند، اقدام قانونی انجام خواهد داد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا، ظهر سه‌شنبه، 15 فوریه، با انتشار بیانیه‌ای پرونده پرداخت رشوه توسط باشگاه بارسلونا در بین سال‌های 2016 تا 2018 به مدت حداقل سه فصل به نایب‌رئیس سابق کمیته داوران باز کرده است و از دادگستری اسپانیا خواسته تا در مورد این پرونده تحقیق کند.

در بیانیه‌ای فدراسیون فوتبال اسپانیا تأکید شده که انریکه نگریرا از زمان تغییر ساختار مدیریتی فدراسیون پس از انتخابات سال 2018، دیگر هیچ گونه فعالیت سازمانی در فدراسیون نداشته است.

در حال حاضر باشگاه بارسلونا تنها در مظان اتهام قرار دارد و چیزی اثبات نشده است.

جریمه‌های احتمالی بارسلونا

در ماده 14 قوانین انضباطی ورزش که در 19 فوریه 1993 تصویب شده، برای اقداماتی نظیر تبانی، تهدید، پرداخت رشوه برای تاثیرگذاری در نتایج یک تورنمنت، جریمه‌هایی نظیر کسر امتیاز، پس دادن جام‌ها یا سقوط به دسته پایین‌تر در نظر گرفته شده است.

پرونده بارسلونا یاداور اتفاقات سال 2006 در فوتبال ایتالیا موسوم به «کالچیوپولی» است. در آن زمان به اتهام همکاری با کمیته داوران برای تغییر نتایج، به لیگ دسته دو سقوط کرد.

اکنون باشگاه بارسلونا هم دچار وحشت شده چرا که در صورت اثبات شدن اتهامات، ممکن است احکام سنگینی در انتظارشان باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید