هشدار نشریه «مارکا» به رئال مادرید در آستانه دیدار با الاهلی مصر

دو تیم الاهلی مصر و رئال مادرید در آگوست 2001 با هم دیدار کردند که با پیروزی یک بر صفر الاهلی به پایان رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آستانه دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های جهان، نشریه اسپانیایی «مارکا» نسبت به دشواری و احتمال شکست رئال مادرید برابر تیم الاهلی مصر در مراکش هشدار داد.

این نشریه در یادداشتی که در پورتال اسپانیایی تارنمای خود منتشر کرد، نوشت که جهان فوتبال برتری رئال مادرید برابر الاهی را پیش‌بینی می‌کند، به جز برخی از مصری‌ها که آرزوی موفقیت جدیدی را بر‌ای «پادشاه آفریقا» در نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های جهان دارند.

این گزارش می‌افزاید: «باید مراقب بود، چرا که رئال مادرید سابقه شکست برابر الاهلی مصر در اولین و تنها تقابل این دو تیم را در کارنامه دارد.»

رئال مادرید در سال 2000 با رای‌گیری از مربیان و خبرنگاران، عنوان بهترین باشگاه قرن را کسب کرده بود و الاهلی نیز به عنوان بهترین باشگاه قرن بیستم قاره افریقا انتخاب شد.

در تنها دیدار دو تیم که سه هفته پیش از شروع لالیگا برگزار شد، رئال مادرید و الاهلی در قاهره به مصاف هم رفتند. رسانه‌ها و طرفدران فوتبال مصری‌ به حدی از برگزاری این دیدار خرسند بودند که این بازی را «مسابقه قرن» نامیدند. در آن دیدار، 75 هزار تماشاگر برای دیدن بازی به ورزشگاه بین‌المللی قاهره آمدند.

زیدان به عنوان خرید کهکشانی تابستان در کنار بازیکنانی نظیر روبرتو کارلوس، فیگو و رائول در بازی حضور داشت. رئال در نیمه اول خوب بازی کرد و در نیمه دوم ضعیف بود تا این که «ساندی» دروازه سزار سانچز را باز کرد و الاهلی با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. قضاوت آن بازی به عهده جمال الغندور، داور سرشناس مصری بود.

در پایان گزارش «مارکا» آمده است که هواداران الاهلی نسبت به بازی چهارشنبه شب با رئال خوشبین هستند چرا که آن‌ها خاطره خوشی از بازی مقابل «کهکشانی‌ها» دارند.

برنده دیدار دو تیم رئال و الاهلی در فینال این رقابت‌ها با الهلال سعودی دیدار می کند. الهلال شب گذشته موفق شد فلامینگوی برزیل، قهرمان جام لیبرتادورس را با نتیجه سه بر دو شکست دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید