آمار تکان‌دهنده؛ ناکامی همیشگی ادن هازارد مقابل بارسلونا

وینگر بلژیکی که در ژوئن 2019 به‌عنوان بازیکن رئال مدرید معرفی شد، تاکنون در هیچ دیدار رسمی مقابل بارسلونا به میدان نرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

«منتظر شروع بازی برای رئال مادرید هستم، این رویای من از کودکی بود»، این جمله‌ای بود که ادن هازارد، 19 ژوئن 2019 در مراسم معارفه‌ خود به‌عنوان بازیکن «کهکشانی‌ها» به زبان آورد، اما عدم آمادگی و مصدومیت‌های متعدد‌‌ او در طول سه سال گذشته رویاهای کودکی‌اش‌ را به کابوس تبدیل کردند.

نیازی نیست در مورد آمار و ارقام ناامیدکننده ادن هازارد در «سانتیاگو برنابئو» مقاله و خبرهای بسیاری را مطالعه کنیم، اما تعداد حضور او مقابل بارسلونا بسیار بدتر از آنچه انتظار داشتیم، به‌نظر می‌رسد.

هازارد که اخیرا و پس از رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر از دیدارهای ملی خداحافظی کرد، در حال حاضر از دید وبگاه مشهور آلمانی «ترنسفر مارکت» که در زمینه قیمت‌گذاری و اطلاعات خرید و فروش بازیکنان فعالیت می‌کند، ارزشی هفت‌ونیم میلیون یورویی دارد.

هازارد 32 ساله که به‌عنوان یک فوق‌ستاره در سال 2019 با انتقالی 115 میلیون یورویی از چلسی به رئال مادرید پیوست، اکنون می‌بایست منتظر خبر جدایی‌اش از رئال مادرید به یک تیم معمولی و یا حتی درجه دو باشیم.

غیبت همیشگی در «الکلاسیکو‌»ها

رئال مادرید اخیرا «سوپرکاپ» اسپانیا را با نتیجه سه بر یک به بارسلونا واگذار کرد، دیداری که در آن هازارد را به عنوان یک بازیکن تعویضی بلااستفاده مقابل رقیب کاتالونیایی شاهد بودیم.

باورش کمی سخت است، هازارد که از فصل 20-2019 برای رئال مادرید بازی می‌کند، تاکنون در دو بازی رسمی مقابل بارسلونا به میدان رفته است؛ دو دیداری که هازارد با پیراهن چلسی و در لیگ قهرمانان اروپا برابر «آبی‌اناری‌ها» قرار گرفته و نه به‌عنوان بازیکن رئال مادرید.

وینگر بلژیکی در طول سه سال گذشته چهار دیدار را به‌دلیل مصدومیت از دست داد و سه دیدار را هم در رقابت‌های «لالیگا» به‌عنوان بازیکن تعویضی بلااستفاده مقابل بارسلونا به پایان رساند. او تاکنون در هیچ دیدار رسمی مقابل «آبی‌اناری‌ها» قرار نگرفته است.

تنها حضور؛ آن هم غیررسمی

هازارد تنها در یک بازی با رئال مادرید مقابل بارسلونا به میدان رفت، اما آن بازی دوستانه بود که اهمیت چندانی نداشت و تابستان گذشته در ایالات متحده آمریکا برگزار شد.

هازارد در آن دیدار که با تک گل رافینیا به سود بارسلونا خاتمه یافت، به‌عنوان مهاجم کاذب در ترکیب اولیه کارلو آنجلوتی قرار گرفت و در ابتدای نیمهِ دوم جای خود را به مارکو آسنسیو داد.

زمانی‌که ادن هازارد با قراردادی 115 میلیون یورویی به گران‌ترین خرید تاریخ کهکشانی‌ها تبدیل شد، هواداران رئال مادرید منتظر درخشش او مقابل رقیب دیرینه و سنتی‌شا‌ن یعنی بارسلونا بودند، اما او روز‌به‌روز به‌دلیل عدم آمادگی و مصدومیت از سطح فوتبال حرفه‌ای فاصله گرفت و اکنون طبیعی است که هازارد به‌عنوان بدترین خرید تاریخ رئال مادرید لقب بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم