اسطوره فوتبال فرانسه: «زیدان» نه تنها از «دشان» بلکه از همه ما بهتر است

بیسنته لیزارازو در مصاحبه با نشریه «اکیپ» ضمن تمجید از زین‌الدین زیدان، از مدت قرارداد جدید دیدیه دشان با تیم ملی فوتبال فرانسه انتقاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با وجود گذشت دو هفته از اظهارات تکان‌دهنده نوئل لوگرائت، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال فرانسه که به زین‌الدین زیدان، بی‌احترامی کرده بود، اکنون بیسنته لیزارازو، ستاره پیشین تیم ملی فرانسه به جمع حامیان «زیزو» پیوست و ادامه کار دشان روی نیمکت تیم ملی فرانسه را به ضرر «خروس‌‌ها» دانست.

لیزارازو که در جام جهانی 1998 فرانسه به‌همراه «خروس‌ها» قهرمان این رویداد بین‌المللی شده بود، در گفت‌وگو با نشریه فرانسوی «اکیپ» در مورد مدت قرارداد جدید دیدیه دشان با تیم ملی فرانسه که تا سال 2026 اعتبار دارد، انتقاد کرد.

وی گفت: «به نظرم بهتر بود قرارداد دشان حداکثر دو ساله تمدید شود یعنی تا بعد از یورو. اینطوری به نظرم سالم‌تر بود به خصوص که دیدیه تا آن زمان 12 سال سرمربی تیم ملی خواهد بود که به نظر من این مدت زمان برای حضور یک مربی در یک رختکن خیلی زیاد است.»

مدافع پیشین «خروس‌ها» در مورد صحبت‌های جنجالی نوئل لوگرائت علیه زیدان و بنزما که به تعلیق او از ریاست فدراسیون فوتبال فرانسه منجر شد، گفت: «به نظرم تصمیم درستی بود. تعلیق او کمترین کاری بود که می‌شد انجام داد. چیزی که این ماجرا را جنون‌آمیز می‌کند این است که همه این تنش‌ها و جنجال‌ها درست بعد از رسیدن ما به فینال جام جهانی به پا شده است.»

لیزارازو افزود: «داستانی که نوئل لوگرائت با حمله‌اش به زیدان به پا کرد، بهانه‌ای شد تا بدانیم که زیدان با سه قهرمانی‌ متوالی‌اش در لیگ قهرمانان با رئال مادرید، گزینه‌ای شایسته برای هدایت تیم ملی است. او هرگز تمایل‌اش برای هدایت تیم ملی فرانسه را مخفی نکرده است.»

وی در ادامه مصاحبه‌اش، زیدان را اسطوره و نماد فوتبال فرانسه خواند و گفت:«فرانسوی‌ها توانستند نوئل لوگرائت را به‌دلیل تمسخر زیزو مجازات کنند و از سمت‌اش برکنار کنند.»

لیزارازو در مورد مقایسه زیدان با دشان، گفت: «زیدان یک اسطوره است. دشان نمی‌تواند با او رقابت کند. او می‌خواهد در بالاترین سطح مربیگری کند و جام‌ها را درو کند. زیزو بارها قبلا خودش را در حرفه مربیگری ثابت کرد و با رئال مادرید تاریخ‌ساز شد. او اکنون قصد دارد موفقیت‌هایش با رئال مادرید را در سطح بین‌المللی و با خروس‌ها تکرار کند.»

بیسنته لیزارازو در پایان سخنان خود، گفت: «در هر صورت نمی‌توان کسی را با زیزو در زمینه ورزشی مقایسه کرد، او از همه ما بهتر است. او نماد فوتبال فرانسه و جهان است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم