25 فوتبالیست هلند به‌ظن شر‌ط‌‌‌بندی در خطر مجازات قرار گرفتند

شبکه تلویزیونی «ان‌او‌اس» در یادداشتی نوشت که این بازیکنان یا روی بازی‌های تیم‌ها یا روی لیگ خود شرط‌بندی کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه فوتبال هلند فاش کرد که حدود 25 فوتبالیست این کشور مظنون به شرط‌بندی روی تیم‌ها یا لیگ‌های خود هستند.

بالاترین نهاد حاکم بر فوتبال هلند عصر دوشنبه، 26 دی، در بیانیه‌ای رسمی از اطلاعات مظنونان این پرونده تاکنون ابراز بی‌اطلاعی کرده و نوشت: «به دلیل کمبود اطلاعات، ما قادر به انجام اقدام انضباطی نیستیم، اگرچه از مقامات قضایی در این زمینه درخواست کمک کرده‌ایم.

امیدواریم برای پیدا کردن راه‌حل بتوانیم با کمک وزارت دادگستری، زودتر در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم.»

در همین راستا شبکه تلویزیونی «ان‌او‌اس» هلند شامگاه یک‌شنبه، گزارش داده است که شش بازیکن از لیگ حرفه‌ای هلند یا «اردویژه» و 19 بازیکن از لیگ دسته دوم در این شرط‌بندی و نقض قانون شرکت کرده‌اند.

در ادامه گزارش «ان‌او‌اس» به نقض این قانون مهم و سیاست‌های سخت‌گیرانه اتحادیه فوتبال کشور هلند اشاره شده است و تاکید می‌کند که این بازیکنان یا روی بازی‌های تیم‌ها یا روی لیگ خود شرط‌بندی کرده‌اند.

بنابراین در صورت تایید این قانون‌شکنی، بازیکنان مظنون به دلیل نقض قوانین ورزشی اتحادیه فوتبال هلند درباره شرط‌بندی با محرومیت و مجازات روبه‌رو خواهند شد.

در ژوئیه گذشته، تام بوخلسدایک، مدافع سابق باشگاه فوتبال اسپارتا روتردام به‌دلیل شرط‌‌بندی روی مسابقات اردویژه به مدت پنج بازی از همراهی تیمش محروم شد.

در فاصله ماه اکتبر 2021 و دسامبر 2022، دفاتر شرط‌بندی هلند 40 مورد مشکوک را به واحد اطلاعات شرط‌‌بندی ورزشی گزارش داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید