هدف نقل‌وانتقالاتی لیورپول و بارسلونا متهم به «صغر سنی» شد

نشریه بریتانیایی «دیلی‌میل» در یادداشتی تکان‌‌دهنده سن واقعی یوسفا موکوکو، پدیده دورتموند را «22 سال» اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فوتبال کامرون که در سال‌های گذشته بارها شاهد رسوایی استفاده از بازیکنان صغر سنی بوده است، بار دیگر در رده جوانان و در رقابت‌های قهرمانی زیر 17 ساله‌های آفریقا که در حال‌حاضر در کامرون در جریان است، خبرساز شد.

درحالی‌که اخیرا تیم‌های سرشناس لیورپول، بارسلونا، چلسی و نیوکاسل در اندیشه به‌خدمت گرفتن یوسفا موکوکو، پدیده کامرونی‌تبار تیم‌‌ ملی فوتبال آلمان بوده‌اند، نشریه بریتانیایی «دیلی‌میل» در یادداشتی تکان‌‌دهنده فاش کرد که «یوسفا موکوکو آخرین متهم پرونده فدراسیون فوتبال کامرون بوده و او 18 ساله نیست و سن واقعی مهاجم دورتموند 22 سال است.»

پورتال اتریشی «لائولا 1» در گزارشی مدعی شد که به گواهی تولد موکوکو توسط پدرخوانده‌اش دست یافته است و فدراسیون فوتبال آلمان از اظهارنظر درباره صحت آن برای «دیلی‌میل» خودداری کرد.

پیشتر، نشریه‌های آلمانی فاش کردند که در سال 2022 شناسنامه‌ای با نام یوسفا محمد و به تاریخ تولد 2000، منسوب به یوسفا موکوکو کشف شده و این یعنی او در حال حاضر 22 ساله است.

موکوکو در یائونده کامرون به دنیا آمد و در سال 2014 از طرف خانواده‌ای در آلمان به فرزندخواندگی پذیرفته شد و در جام جهانی 2022 قطر نیز برای تیم‌ ملی آلمان به‌میدان رفت.

فدراسیون فوتبال آلمان در سال 2017 و زمانی‌که آمار و عملکرد موکوکو فراتر از تمام استانداردهای رده‌های پایه بود، هر گونه تخلف در این زمینه را رد و باشگاه دورتموند را یکی از قانونمندترین باشگاه‌ها معرفی کرد.

چلسی و نیوکاسل از جمله باشگاه‌هایی بودند که نسبت به جذب این مهاجم جوان ابراز علاقه کردند. این باشگاه‌ها اما بعد از ادعای نشریه «دیلی‌میل» در خصوص صغر سنی کامرونی‌ها، به دنبال پایان دادن به مذاکرات خود هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم