واکنش علی دایی به نشاندن هواپیمای حامل خانواده‌اش در کیش

پیش‌تر نشریه «جوان»، وابسته به سپاه پاسداران ایران در واکنش به مواضع حق‌طلبانه علی دایی درباره قتل حکومتی «اسرا پناهی»، دانش‌آموز اردبیلی، او را به‌طور علنی تهدید کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی دایی، اسطوره و دومین گلزن برتر دیدار‌های ملی فوتبال جهان، طی اظهاراتی شدید اللحن به اقدام نهادهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی در نشاندن پرواز 63 هواپیمایی ماهان در فرودگاه جزیره کیش و ناتمام ماندن سفر همسر و دخترش به دبی، واکنش نشان داد.

صبح دوشنبه، پنجم دی، پرواز شرکت هواپیمایی ماهان تهران را به مقصد دبی ترک کرد، اما این پرواز پس از ساعتی در کیش با زمین نشانده شد و ماموران امنیتی دختر و همسر علی دایی را از ادامه پرواز و خروج از کشور ممنوع کردند. بعد از این موضوع شایعه شده بود که همسر و دختر علی دایی بازداشت شده‌اند که این موضوع از سوی دایی تکذیب شد.

دایی درباره این موضوع در مصاحبه با خبرگزاری «ایسنا»، اظهار کرد: «همسر و دخترم امروز از فرودگاه امام خمینی کاملا قانونی سوار هواپیما شدند تا به دبی بروند اما هواپیمای شرکت ماهان را از دبی برگرداندند و در کیش به زمین نشاندند و دختر و همسر من را از پرواز پیاده کرده‌اند اما بازداشت نشدند. الان هم پیگیر کارهای آن‌ها هستم تا از کیش به تهران برگردند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا همسر و دخترش ممنوع‌الخروج بوده‌اند، گفت: «اگر ممنوع‌الخروج بودند که باید سیستم پلیس گذرنامه نشان می‌داد. هیچ‌کس هم درباره این موضوع به من جوابی نداده است. واقعا نمی‌دانم دلیل این کارها چیست؟ آیا می‌خواستند تروریست بازداشت کنند؟ همسرم و دخترم برای یک سفر چند روزه قرار بود به دبی بروند و برگردند. حتی دوشنبه هفته آینده زمان پرواز برگشت آن‌ها بود.»

دایی ادامه داد: «چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است. آنها کاملا قانونی از محل بررسی پاسپورت عبور کرده‌اند و سوار هواپیما شده‌اند اما از دبی این‌ همه مسافر را برگرداندند تا همسر و دختر من را پیاده کنند. اگر مشکلی بوده چرا آنها را بازداشت نکردند؟ اگر مشکلی نیست چرا آنها را برگردانده‌اند. این موضوعات را شما باید پرس‌وجو کنید. ما که جوابی نمی‌گیریم.»

پیش‌تر، نشریه دولتی «جوان»، وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در واکنش به مواضع حق‌طلبانه علی دایی درباره قتل حکومتی «اسرا پناهی»، او را به‌طور علنی تهدید کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید