انصراف بارسلونا از جذب اوناحی؛ ستاره مراکشی در ناپولی

«آبی‌اناری‌ها» قصد داشتند ستاره 22 ساله مراکشی‌ها را در نقل‌وانتقالات زمستانی به‌خدمت بگیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از درخشش عزالدین اوناحی، ستاره خط میانی تیم ملی فوتبال مراکش در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، گزارش‌ها حاکی از آن است که باشگاه فوتبال ناپولی مذاکرات خود با تیم آنژه بر سر به‌خدمت گرفتن این هافبک 22 ساله را آغاز کرده است.

نشریه کاتالونیایی «موندو دیپورتیوو»، یک‌شنبه 4 دی گزارش داد که مدیران باشگاه فوتبال آنژه در صورت رسیدن پیشنهاد مناسب آماده فروش اوناحی در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی خواهند بود، اما بارسلونا به‌‌دلیل شرایط اقتصادی از کورس به‌خدمت گرفتن این بازیکن انصراف داد.

در ادامه گزارش این نشریه آمده است که باشگاه ناپولی از شانس بالایی نسبت به تیم‌های لیگ برتر همچون لسترسیتی، ولورهمپتون و وستهم برای به‌خدمت گرفتن اوناحی برخوردار است.

قرارداد ستاره ملی‌پوش مراکشی‌ها با تیم فعلی‌اش در ژوئن 2026 به پایان می‌رسد و ارزش کنونی او در سایت معتبر «ترنسفر مارکت» 3.5 میلیون یورو است؛ رقمی که طبق ادعای «موندو دیپورتیوو» سران بارسلونا پیش از رسیدن پیشنهاد ناپولی به آنژه حاضر به پرداخت آن بودند، اما اکنون به‌نظر می‌رسد که انتقال اوناحی به ناپولی در روزهای آینده نهایی خواهد شد.

به گفته جانلوکا دی‌مارتزیو، خبرنگار و کارشناس مشهور حوزه نقل‌وانتقالات فوتبال ایتالیا، مدیران باشگاه آنژه به پیشنهاد 20 میلیون یورویی هافبک مراکشی خود برای انتقال به ناپولی چراغ سبز نشان داده‌اند.

اوناحی در جام جهانی فعلی یکی از ستارگان بی‌چون و چرای شاگردان ولید الرگراگی بود و نقش محوری در راه‌یابی مراکش به مرحله نیمه‌نهایی ایفا کرد.

درخشش اوناحی به‌قدری بود که مورد ستایش لوئیس انریکه، سرمربی اسپانیا قرار گرفت و او پس از پایان بازی با مراکش به خبرنگاران گفت: «این پسر از کجا آمده؟ به‌تنهایی با خط میانی ما مبارزه می‌کرد. او شگفت‌انگیز بازی کرد. اوناحی زیاد می‌دوید و به نظر خسته هم نمی‌شد.»

اوناحی اوایل فصل گذشته از اورانچس فرانسه به آنژه نقل مکان کرد. او به تیمش کمک کرد تا در لیگ برتر فرانسه بماند، اما امسال وضعیت متفاوت است و آن‌ها با هشت امتیاز از 15 مسابقه در قعر جدول قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید