ركوردهای دست‌نیافتنی امباپه پس از هتریک مقابل آرژانتین

امباپه در سن 23 سالگی با به‌ثمر رساندن چهار گل، آقای گل تاریخ دیدارهای فینال جام جهانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیلیان امباپه، فوق‌ستاره فرانسوی فوتبال جهان، با درخشش خیره کننده خود و به‌ثمر رساندن سه گل مقابل آرژانتین در دیدار پایانی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر توانست به رکوردهای فوق‌العادای در تاریخ جام جهانی برسد.

آقای گل دیدارهای فینال جام جهانی

فوق‌ستاره 23 ساله «خروس‌ها» همچنین با زدن چهار گل در دیدارهای پایانی رقابت‌های جام جهانی، به‌عنوان بهترین گل‌زن تاریخ بازی‌های فینال این رقابت‌ها لقب گرفت؛ رکوردی که پیش از ظهور کیلیان امباپه در اختیار اسطورهایی همچون «پله»، «واوا»، «جف هرست» و «زین‌الدین زیدان» با سه گل بود.

امباپه پیش از هت‌تریک در دیدار شب گذشته مقابل آرژانتین، در سال 2018 نیز در بازی مقابل کرواسی یکی از چهار گل‌ فرانسه را در دیدار پایانی به‌ثمر رساند و باعث دومین قهرمانی «خروس‌ها» در جام جهانی شد.

هت‌تریک در فینال جام جهانی

امباپه با به‌ثمر رساندن سه گل مقابل «آلبی‌سلسته» به دومین بازیکن تاریخ پس از جف هرست (1966) انگلیسی تبدیل شد که در دیدار فینال جام جهانی موفق به ثبت «هت‌تریک» می‌شود.

همچنین کیلیان امباپه با به‌ثمر رساندن گل نخست مقابل آرژانتین به رکورد 10 گل زده در جام جهانی رسید و به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که به این رکورد دست می‌یابد. امباپه با 23 سال و 363 روز به این رکورد رسید. رکورد قبلی در اختیار توماس مولر بود که وقتی دهمین گل خود را در جام جهانی به ثمر رساند 24 سال و 226 روز سن داشت.

پنج گل تا آقای گل تاریخ جام جهانی

امباپه در دو حضور خود در جام جهانی‌های 2018 و 2022 موفق شد 12 گل به‌ثمر رساند و با پله، ابر‌اسطوره فوتبال جهان برابری کرد و در جایگاه پنجم بهترین گل‌زنان تاریخ این رقابت‌ها قرار گرفت.

میروسلاو کلوزه، مهاجم سابق تیم ملی آلمان با به‌ثمر رساندن 16 گل آقای گل تمامی ادوار جام جهانی است.
رونالدوی برزیلی با 15 گل در رده دوم، گرد مولر، با 14 گل و لیونل مسی و ژوست فونتن هر کدام با 13 گل به‌ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم این فهرست قرار دارند.

امباپه با پشت سر گذاشتن لیونل مسی هفت گله با هشت گل موفق شد جایزه بهترین گل‌زن رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر را از آن خود کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید