بسته شدن خیابان «شانزه‌لیزه» در آستانه بازی فینال جام جهانی

دولت فرانسه از اتخاذ تدابیر امنیتی و استقرار 14 هزار نیروی پلیس در سراسر این کشور خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت فرانسه از آماده شدن برای استقرار 14 هزار نیروی امنیتی در سراسر این کشور به‌منظور اطمینان از ایمنی شهروندان‌ پس از دیدار پایانی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر خبر داد.

دو تیم ملی فوتبال فرانسه و آرژانتین شامگاه یک‌شنبه، 27 آذر، در چارچوب دیدار فینال بیست‌ودومین دوره رقابت‌های جام جهانی، در ورزشگاه «لوسیل» برای کسب عنوان قهرمانی به‌مصاف هم خواهند رفت.

جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه، عصر جمعه، 25 آذر، اعلام کرد که «به‌نظر می‌رسد بیش از 10 هزار هوادار در سراسر کشور پس از پایان بازی فرانسه و آرژانتین به خیابان‌ها بیایند»، در حالی که گزارش‌های خبرگزاری‌های فرانسوی حاکی از آن است که دولت این کشور به‌منظور جلوگیری از نا‌آرامی‌ها خیابان مشهور «شانزه‌لیزه» پاریس را خواهد بست.

نشریه فرانسوی «اکیپ» هم در گزارشی نوشت که در دیدار رده‌بندی شامگاه شنبه، بین تیم‌های ملی مراکش و کرواسی نیز با حضور 12 هزار و 800 افسر، تدابیر و عملیات امنیتی گسترده‌ای در نظر گرفته شده بود.

فرانسه پس از پیروزی مقابل مراکش در نیمه‌نهایی جام جهانی، شاهد ناآرامی‌های بسیاری در سراسر کشور بود و پلیس این کشور از بازداشت بیش از 260 نفر از جمله 167 نفر در پاریس خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید