واکنش نشریه‌های آرژانتینی به راهیابی «آلبی‌سلسته» به فینال جام جهانی

این ششمین حضور آرژانتین در دیدارهای پایانی رقابت‌های جام جهانی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل کرواسی و راهیابی «آلبی‌سلسته» به دیدار پایانی بیست‌ودومین دوره رقابت‌های جام جهانی، رسانه‌های آرژانتینی به تمجید شاگردان لیونل اسکالونی پرداختند.

دو تیم ملی فوتبال آرژانتین و کرواسی شامگاه سه‌شنبه، 22‌ آذر، در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی قطر در ورزشگاه «لوسیل» مقابل هم صف‌آرایی کردند که در پایان، ياران لیونل مسی با ارائه یک بازی بی‌نقص موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر کروات‌ها را شکست دهند.

عملکرد جادویی لیونل مسی

نشریه آرژانتینی «لا ناسیون» ضمن اشاره به ارائه یک بازی حساب شده از شاگردان لیونل اسکالونی، عملکرد جادویی لیونل مسی، ابر ستاره فوتبال جهان که یک گل و یک پاس گل در دیدار مقابل کرواسی به ثبت رسانده را ستایش کرد.

زیباترین پاس گل جام جهانی

نشریه «کلارین» با تیتر «آرژانتین به لطف درخشش مسی و آلوارز فینالیست شد»، از هماهنگی این دو بازیکن در خط حمله «آلبی‌سلسته» تمجید کرد. به اعتقاد این نشریه پاس گل لیونل مسی به آلوارز که به گل سوم آرژانتینی‌ها ختم شد، زیباترین پاس گل تاریخ رقابت‌های جام جهانی است.

مسی آقای گل تاریخ آرژانتین در جام جهانی

نشریه «اوله» نوشت: «یک مسابقه تاریخی برای تیم ملی آرژانتین با عملکرد فوق‌العاده لیونل مسی و خولین آلوارز رقم خورد.

این نشریه همچنین یادآور شد که مسی با به‌ثمر رساندن گل نخست آرژانتین مقابل کرواسی با پنج گل در کنار کیلیان امباپه در صدر جدول کفش طلای رقابت‌های جام جهانی قطر قرار گرفت.

«اوله» ادامه داد که لیونل مسی با این گل تعداد گل‌های خود در جام جهانی را به عدد 11 رساند و با پیشی گرفتن از گابریل باتیستوتا (10 گل) به‌تنهایی آقای گل تاریخ «آلبی‌سلسته» در این مسابقات شد.

عملکرد آرژانتین در دیدارهای پایانی

تیم ملی فوتبال آرژانتین پیش از جام جهانی 2022 قطر در پنج مرتبه از بیست‌ویک دوره برگزار شده این رقابت‌ها به دیدار پایانی راه یافته بود که سهم آن‌ها دو قهرمانی و سه نائب قهرمانی بوده است.

آرژانتین در سال‌های 1978 و 1986 عنوان قهرمانی جام جهانی را به‌دست آورده و در سال‌های 1930، 1990 و 2014 با قبول شکست مقابل حریفان‌اش نائب قهرمان جهان شده بود.

اکنون این ششمن حضور «آلبی‌سلسته» در دیدارهای پایانی رقابت‌های جام جهانی بوده و اکنون باید تا شامگاه یک‌شنبه منتظر ماند و دید که آیا بازیکنان «سرزمین نقره» این مرتبه قهرمانی را به‌دست می‌آورند یا همچون دو حضور قبلی خود در فینال‌ها نقره را به طلا را ترجیح می‌دهند.

حریف احتمالی آرژانتین

دومین دیدار نیمه‌نهایی جام جهانی 2022 قطر بین تیم‌های فرانسه و مراکش شامگاه چهارشنبه در ورزشگاه «البیت» شهر الخور برگزار می‌شود تا برنده این بازی در فینال مقابل آرژانتین قرار بگیرد و تیم بازنده در بازی رده‌بندی به مصاف کرواسی برود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید