نشریه «مارکا»: تصمیم دشان درباره بنزما «غیرحرفه‌ای» بود

این نشریه اسپانیایی نوشت که بهترین بازیکن سال 2022 فوتبال جهان مصدومیت عضلانی خود را به‌طور کامل بهبود بخشیده و از روز شنبه بدون محدودیت در «والدیباس» تمرین می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در کم‌تر از یک روز مانده به دیدار دو تیم فرانسه و مراکش در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، رسانه‌های اسپانیایی خط خوردن نام کریم بنزما، دارنده توپ طلا فوتبال جهان از لیست خروس‌ها به‌دلیل مصدومیت جزئی توسط دیدیه دشان را تصمیمی «غیرحرفه‌ای» و «بی‌برنامه» دانستند.

بنزما در اردوی تیم ملی فرانسه پیش از نخستین دیدار خروس‌ها مقابل استرالیا از ناحیه عضله ران پای چپ آسیب دید؛ مصدومیتی که دشان تصمیم گرفت بدون بهترین بازیکن حال و حاضر فوتبال جهان از عنوان قهرمانی جام جهانی دفاع کند.

نشریه اسپانیایی «مارکا» در یادداشتی نوشت: «بنزما یک جام جهانی دیگر را به‌دلیل عدم صبر دیدیه دشان از دست داد. او می‌توانست در مرحله یک‌هشتم پایانی به مصاف لهستان برود. شانس به بنزما در جام جهانی لبخند نمی‌زند».

این نشریه افزود که کاپیتان باشگاه فوتبال رئال مادرید از اواخر نوامبر مصدومیت عضلانی خود را به‌طور کامل بهبود بخشیده و از روز شنبه بدون محدودیت در والدیباس (کمپ تمرینی رئال مادرید) تمرین می‌کند.

نشریه «مارکا» در ادامه یادداشت خود نوشت که تصمیم دیدیه دشان برای کنار گذاشتن بنزما با توجه به روند بهبودی او که در 19 نوامبر در تمرینات فرانسه مصدوم شد، عجولانه اتخاذ شده و اگر سرمربی «خروس‌ها» کمی صبر و حوصله پیشه می‌کرد، می‌توانست با بهترین بازیکن سال 2022 فوتبال جهان برای قهرمانی سومین قهرمانی فرانسه در جام جهانی بجنگد.

پیش‌تر، گزارش‌های مطبوعات فرانسه حاکی از آن بود که خروج بنزما از اردوی تیم ملی، باعث اتحاد و همدلی بیشتری بین بازیکنان این تیم شده است.

آمار بنزما در جام جهانی

این سومین جام جهانی پس از سال‌های 2010 و 2018 است که بنزما از حضور در این رویداد غایب خواهد بود. به این ترتیب تنها حضور دارنده توپ طلای 2022 فوتبال جهان در این رویداد، به جام جهانی 2014 برزیل بر می‌گردد.

کریم بنزما در جام جهانی 2014 به همراه تیم ملی فرانسه تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش رفت، اما در آن مرحله خروس‌ها با نتیجه 1 بر صفر مقابل آلمان شکست خوردند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

فوق‌ستاره 34 ساله فوتبال جهان به‌طور کلی پنج بازی در جام جهانی انجام داده است که در این بازی‌ها آمار سه گل و دو پاس گل را از خود بر جای گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید