بارسلونا به‌دنبال صید شاه‌‌ماهی مراکشی‌ها در جام جهانی

مدیران «آبی‌اناری‌ها» در حال بررسی فرایند انتقال عزالدین اوناحی از باشگاه فوتبال آنژه به این تیم هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از درخشش تیم ملی فوتبال مراکش و حذف تیم‌هایی همچون اسپانیا و پرتغال از رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، گزارش‌ها حاکی است که باشگاه بارسلونا به‌دنبال به‌ خدمت گرفتن عزالدین اوناحی، ستاره خط میانی مراکشی‌ها در نقل‌وانتقالات زمستانی است.

اوناحی در جام جهانی فعلی یکی از ستارگان بی‌چون و چرای شاگردان ولید الرگراگی بوده و نقش محوری را برای راه‌یابی مراکش به مرحله نیمه‌نهایی ایفا کرده؛ درخشش اوناحی به‌قدری بوده که مورد ستایش لوئیس انریکه، سرمربی اسپانیا قرار گرفت و او پس از پایان بازی با مراکش به خبرنگاران گفت: «این پسر از کجا آمده؟ به‌تنهایی با خط میانی ما مبارزه می‌کرد. او شگفت‌انگیز بازی کرد. اوناحی زیاد می‌دوید و به نظر خسته هم نمی‌شد.»

نشریه کاتالونیایی «موندو دیپورتیوو»، عصر دوشنبه، 21 آذر، در گزارشی مدعی شد که مدیران باشگاه بارسلونا به عزالدین اوناحی، هافبک تیم ملی مراکش و باشگاه فرانسوی آنژه علاقه‌مند‌اند و «آبی‌اناری‌ها» در حال بررسی فرآیند انتقال این استعداد 22 ساله هستند.

تیم مدیریتی بارسلونا به رهبری خوان لاپورتا، اوناحی را یک گزینه کم هزینه می‌دانند، زیرا آن‌ها پس از محدودیت‌های «فیرپلی مالی» که «لالیگا» مجدداً اعمال کرده وضعیت بسیار پیچیده‌ای را برای ورود به پنجره نقل‌وانتقالاتی زمستانی دارند.

بارسلونا قصد دارد تا با صبر و حوصله به سراغ ستارگان و استعدادهای کم هزینه برود تا بتواند نیاز‌های ژاوی هرناندز را برای تقویت تیم برآورده کند.

اوناحی اوایل فصل گذشته از اورانچس فرانسه به آنژه نقل مکان کرد به تیمش کمک کرد تا در لیگ برتر فرانسه بماند، اما امسال وضعیت متفاوت است و آن‌ها با هشت امتیاز از 15 مسابقه در قعر جدول قرار دارند.

قرارداد ستاره ملی‌پوش مراکشی‌ها با تیم فعلی‌اش در ژوئن 2026 به پایان می‌رسد و ارزش کنونی او در سایت معتبر «ترنسفر مارکت» 3.5 میلیون یورو است؛ رقمی که طبق ادعای «موندو دیپورتیوو» سران بارسلونا حاضر به پرداخت آن هستند، اما آن‌ها ابتدا قصد دارند بر سر دستمزد با وکلای اوناحی به توافق برسند و سپس پیشنهاد رسمی خود را به همتای فرانسوی خود ارسال کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید