لوئیس فیگو: با نیمکت‌نشین کردن رونالدو نمی‌توان قهرمان شد

کاپیتان پیشین پرتغال مسئولیت حذف تیم ملی کشورش از جام جهانی را گردن فرناندو سانتوس انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حذف تیم ملی پرتغال از رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر توسط مراکش، لوئیس فیگو، اسطوره فوتبال این کشور، تصمیم جنجالی فرناندو سانتوس برای نیمکت‌نشینی کریستیانو رونالدو را عامل اصلی حذف پرتعال از این مسابقات دانست.

تیم ملی پرتغال در شب نیمکت‌نشینی 58 دقیقه‌ای کریستیانو رونالدو شامگاه شنبه، 19 آذر، در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام جهانی با وجود در اختیار داشتن تمامی ستارگان‌اش در ورزشگاه «الثمامه» شهر دوحه با نتیجه 1 بر صفر از مراکش شکست خورد و وداع تلخ و زودهنگامی را در بیست‌ودومین دوره جام جهانی داشت.

لوئیس فیگو پس از پایان مسابقه به انتقاد از تصمیم جنجالی سانتوس پرداخت و گفت: «بسیار خوب، شما تیم را برابر سوئیس با نتیجه‌ای بسیار خوب پیروز کردی. اما آیا می‌توان در هر بازی این‌گونه پیروز شد؟ بدون شک نه. به نظرم نیمکت‌نشین کردن رونالدو اشتباه بود.»

وی ادامه داد: «به نظرم قهرمانی در جام جهانی با نیمکت‌نشین کردن رونالدو به دست نمی‌آید. این شکست به خاطر تصمیمات سرمربی تیم بود و او مسئول حذف پرتغال است.»

در همین راستا، گری نویل، مدافع سابق منچستریونایتد پس از پیروزی 6 بر یک پرتغال مقابل سوئیس در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی، اذعان کرد که پرتغال و من‌یونایتد بدون رونالدو بهتر بازی می‌کنند؛ واکنشی که با انتقاد شدید روی کین، اسطوره ایرلندی «شیاطین سرخ» همراه شد.

کین در جواب گری نویل، گفت: «من از این مزخرفات متنفرم. پرتغال و منچستریونایتد با رونالدو خطرناک‌تر و غیرقابل پیش‌بینی می‌شوند.»

رونالدو آخرین جام جهانی خود را تجربه کرد و به نظر می‌رسد که فوق‌ ستاره فوتبال جهان از بازی‌های ملی خداحافظی کرد.

«سی‌آرسون» با گل‌زنی در جام جهانی قطر مقابل غنا، به تنها بازیکن تاریخ تبدیل شد که در پنج جام جهانی موفق به گل‌زنی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید