خانواده «پله»: او پس از ششمین قهرمانی برزیل در قطر در خواهد گذشت

سنگربان برزیل پس از راه‌یابی «سلسائو» به مرحله یک‌چهارم نهایی گفت که به‌ خاطر پله قهرمان جام جهانی خواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اعضای خانواده ادسون آرانتس دوناسیمنتو معروف به «پله»، ابرستاره برزیلی و بازیکن قرن فوتبال جهان، شایعاتی مبنی بر شرایط وخیم سلامتی پله را تکذیب کرده و مدعی شدند که او پس از کسب ششمین قهرمانی برزیل در جام جهانی 2022 قطر در خواهد گذشت.

نشریه برزیلی «فولا د سائوپائولو» روز شنبه گزارش داد که پله 82 ساله در بیمارستانی در شهر سائوپائولو برزیل تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار دارد، زیرا بیماری این اسطوره فوتبال جهان دیگر با شیمی درمانی درمان‌پذیر نیست.

کلی و فلاویا دوناسمینتو، دختران پله، همچنین با وجود بیماری او، امید بالایی دارند پدرشان شاهد ششمین قهرمانی برزیل در جام جهانی باشد. این در حالی است که از پنج قهرمانی «سلسائو»، سه قهرمانی با حضور پله به دست آمده است.

آرتور آرانتس دو ناسیمنتو، نوه پله، ادعاها مبنی بر قریب الوقوع بودن مرگ پدربزرگش را رد کرد و گفت: «این اتفاق یک روز خواهد افتاد، اما امروز نه، پدربزرگم شاهد ششمین قهرمانی برزیل در قطر خواهد بود و سپس می‌میرد.»

تیم ‌ملی برزیل شامگاه دوشنبه، 13 آذر، موفق شد با نتیجه 4 بر یک کره جنوبی را از پیش‌رو بردارد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر شود. سلسائو برای راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی باید شامگاه جمعه به‌مصاف کرواسی برود.

بازیکنان تیم ملی برزیل پس از پیروزی مقابل کره جنوبی بنری برای حمایت از پله در دست گرفتند و از این اسطوره برزیلی که این روزها حال مساعدی ندارد، حمایت کردند.

حمایت بازیکنان تیم ملی فوتبال برزیل از پله
حمایت بازیکنان تیم ملی فوتبال برزیل از پله

آلیسون بکر، سنگربان برزیلی‌ها پس از بازی با کره جنوبی به «اسپورت اکسپرس» گفت: «همه می‌دانند که وضعیت سلامتی پله خوب نیست. تلاش می‌کنیم در جام جهانی کنونی به خاطر پله پیروز و قهرمان شویم و هر کار لازم را برای او انجام خواهیم داد.»

پله که از او به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و برترین بازیکنان تمام ادوار دنیای ورزش تلقی می‌شود، در رای‌گیری مجله «فرانس فوتبال» از دارندگان توپ طلا در سال 1999، به عنوان «برترین بازیکن قرن بیستم فوتبال» انتخاب شد.

این فوتبالیست 82 ساله که در سال 1977 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، در 92 دیداری که پیراهن «سلسائو» را به تن داشت، موفق به ثمر رساندن 77 گل برای تیم ملی فوتبال برزیل شد.

تنها دارنده سه عنوان قهرمانی جام جهانی به عنوان بازیکن، در سال 1999 نیز توسط کمیته بین‌المللی المپیک به‌عنوان بازیکن قرن برگزیده شد.

او همچنین در سال 2000 از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال «IFFHS» به عنوان بازیکن برتر جهان انتخاب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید