جام جهانی؛ آرژانتین و هلند در ایستگاه یک‌چهارم نهایی به‌هم رسیدند

مسی با گلزنی مقابل استرالیا با 9 گل از مارادونای هشت گله عبور کرد و برترین گلزن تاریخ آرژانتین در رقابت‌های جام جهانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو تیم ملی فوتبال آرژانتین و هلند به‌ترتیب با شکست استرالیا و ایالات متحده آمریکا حریف هم‌دیگر در مرحله یک‌چهارم پایانی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر شدند.

تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و استرالیا شامگاه شنبه، 12 آذر، در دومین دیدار مرحله‌ی یک‌هشتم پایانی رقابت‌های جام جهانی 2022 در ورزشگاه «احمد بن علی» به مصاف هم رفتند که در پایان، «آلبی‌سلسته» با حساب 2 بر یک نماینده آسیا را شکست داده و راهی مرحله یک‌چهارم پایانی شد.

گل‌های شاگردان لیونل اسکالونی را مسی و خولیان آلوارز به‌ثمر رساندند و تک گل استرالیایی‌ها را نیز انزو فرناندز وارد دروازه خودی کرد.

عبور لیونل مسی از رکورد تاریخی مارادونا

لیونل مسی، فوق‌ستاره و دارنده هفت توپ طلای فوتبال جهان، در هزارمین مسابقه حرفه‌ای خود با گلزنی مقابل استرالیا در مرحله یک‌هشتم پایانی رقابت‌های جام جهانی به رکورد 9 گل زده در ادوار این مسابقات رسید و با عبور از مارادونا (هشت گل) برترین گلزن تاریخ آرژانتین در این رقابت‌ها شد.

در دیگر دیدار، هلند موفق شد با درخشش وینگ‌بک‌های خود با نتیجه 3 بر یک از سد ایالات متحده آمریکا عبور کند و راهی دور سوم شود.

برای لاله‌های نارنجی ممفیس دپای، دنی بلیند و دنزل دومفریس گلزنی کردند و تک گل شاگردان گرگ برهالتر را نیز حاجی رایت به‌ثمر رساند.

به این ترتیب، دو تیم ملی فوتبال آرژانتین و هلند شامگاه جمعه، 18 آذر، در ورزشگاه «لوسیل» نخستین بازی مرحله یک‌چهارم پایانی مسابقات جام جهانی 2022 قطر را برگزار خواهند کرد.

در ادامه مرحله یک‌هشتم نهایی، عصر و شامگاه یک‌شنبه، 13 آذر، فرانسه مقابل لهستان قرار می‌گیرد و انگلیس هم به مصاف سنگال خواهد رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید