اعتراض کاپیتان تیم‌ ملی کشتی ایران به پاداش ملی‌پوشان فوتبال

محمدعلی گرایی: مگه بیشتر افتخارات مربوط به کشتی نیست؟ چرا گل‌ریزونتون برای فوتباله؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اعطای حواله واردات خودرو به بازیکنان تیم ملی فوتبال با وجود نمایش ضعیف و حذف از مرحله گروهی رقابت‌های جهانی 2022 قطر، با اعتراض کشتی‌گیران همراه شد.

به‌رغم هم‌خوانی با سرود و نمایش ضعیف و قبول دو شکست مقابل تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و ایالات متحده آمریکا و حذف از رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، خبرگزاری‌های دولتی ایران اخیرا در گزارش‌هایی از «دریافت مجوز ورود یک دستگاه خارجی توسط بازیکنان تیم فوتبال جمهور اسلامی» خبر دادند؛ موضوعی که واکنش‌ و بازتاب‌های بسیاری را در رسانه‌های اجتماعی به‌همراه داشت و قهرمانان زیادی نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

محمدعلی گرایی، ملی‌پوش و کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی ایران، ظهر یک‌شنبه، 13 آذر، با انتشار یک استوری نسبت به اهدای حواله به بازیکنان فوتبال واکنش نشان داد.

گرایی نوشت: «از دو سال قبل جوایز افتخارآفرینی کشتی‌گیران را ندادین، حالا برای فوتبالیست‌ها گلریزون می‌کنید؟!»

کامران قاسم‌پور، قهرمان دو سال اخیر کشتی آزاد جهان، روز گذشته، در مصاحبه‌ای با تارنمای «ورزش سه» ضمن انتقاد از «تبعیض وزارت ورزش بین فوتبال و سایر ورزش‌ها» تاکید کرد که کشتی‌گیران برخلاف فوتبالیست‌ها در آستانه جام جهانی هیچ توجهی را نسبت به خود نمی‌بینند.

بی‌شک از قاسم‌پور می‌توان به‌عنوان یکی از برترین ورزشکاران کشتی ایران و جهان نام برد؛ جایی‌که کشتی‌گیر 92 کیلوگرم جویباری در سال‌های 2021 و 2022 مقتدرانه جیدون کاکس آمریکایی را مبهوت سرعت و تکنیک خود کرده و دو مدال طلا قهرمانی جهان را از او برده است.

قاسم‌پور ضمن انتقاد از پاداش‌های میلیاردی فوتبالیست‌ها، کشتی را «فرزند ناخوانده» ورزش دانست.

او در این باره به «ورزش سه»، گفت: «واقعا خنده‌دار است که من دو سال است قهرمان جهان می‌شوم و برمی‌گردم، اما همان پاداشی که خود وزارت ورزش هم تصویب کرده را نمی‌دهند. در حین جام جهانی به فوتبالیست‌ها پاداش دادند، اما دو سال از قهرمانی ما می‌گذرد و هنوز از پاداش خبری نیست.»

پس از هم‌خوانی بازیکنان تیم ملی فوتبال با سرود جمهوری اسلامی در جام جهانی 2022 و خوشحالی بی‌حد و حصر آن‌ها پس از گلزنی مقابل تیم ملی ولز در روزهایی که مردم ایران تحت سرکوب شدید نیروهای حکومتی قرار دارند، معترضان سکوت و رفتار ملی‌پوشان را بی‌احترامی به کشته‌شدگان اعتراضات مردمی دانسته و پس از حذف آن‌ها از جام جهانی به خیابان‌ها آمدند و ابراز خوشحالی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید