ستاره پیشین بسکتبال آمریکا: تهدید رژیم ایران علیه فوتبالیست‌ها نشانه استیصال آن است

کانتر فریدام: تمام بازیکنان ایرانی که می‌خواهند در سوی حق بایستند، اما به خاطر فشار رژیم کشورشان نمی‌توانند، را «تحسین و تشویق» می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اِنِس کانتر فریدام، ستاره پیشین بسکتبال آمریکا و کنشگر مشهور مدافع حقوق بشر، در اظهاراتی گفت اینکه جمهوری اسلامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را در جریان جام جهانی قطر تهدید کرده است، نشانه استیصال رژیم ایران است.

خبرگزاری «سی‌ان‌ان» پیشتر اطلاع داده‌ بود که مقامات امنیتی ایران بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور را تهدید کرده‌اند که اگر در جریان بازی روز سه‌شنبه مقابل آمریکا با اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران اظهار همبستگی کنند، خانواده‌های آنها در معرض «حبس و شکنجه» قرار خواهند گرفت.

در این راستا، کانتر فریدوم در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «فاکس نیوز» اعلام کرد بازی آمریکا و ایران برای وی فراتر از فوتبال است، و گفت او با معترضان ایرانی که جان خود را برای تظاهرات علیه رژیم به خطر می‌اندازند، اظهار همبستگی می‌کند.

به گفته وی: «درست قبل از آغاز بازی روز سه‌شنبه مطلع شدم که رژیم ایران بازیکنان تیم فوتبال را در صورتی که آنها با معترضان اظهار همبستگی کنند، به زندان و شکنجه تهدید کرده است. اصلا نمی‌توانستم باور کنم. این غیرقابل قبول بود.»

این ستاره پیشین بسکتبال آمریکا می‌گوید او تمام بازیکنان تیم ملی ایران را که می‌خواهند در سوی حق و حقیقت بایستند، اما به خاطر تهدید و فشار رژیم کشورشان روی خود نمی‌توانند این کار را بکنند، «تحسین و تشویق» می‌کند.

کانتر فریدوم همچنین به شدت از رژیم ایران بابت فرستادن نیروهای امنیتی به جام جهانی برای نظارت بر فوتبالیست‌ها انتقاد کرد و افزود نگران مردم معترض ایران و مدافعان حقوق بشر در این کشور است که با رژیم مبارزه می‌کنند.

او به «فاکس نیوز» گفت: «این قطعاً غیرقابل قبول است. من هر شب کلی برای معترضان شجاع ایرانی دعا می‌کنم. اینکه می‌بینیم حکومت ایران ورزشکاران را تهدید می‌کند، نشانه این است که این رژیم مستاصل و متزلزل شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید