پنج دلیل برای ادامه باور به شانس قهرمانی آرژانتین و مسی در جام جهانی

نشریه آرژانتینی «اوله» نحوه رفتار مسی با شکست مقابل سعودی را مورد بررسی قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به‌رغم شکست غیرمنتظره تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل پادشاهی عربی سعودی، یاران لیونل مسی همچنان از اعتماد به‌نفس بسیار بالایی پیرامون قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر برخوردارند.

نشریه آرژانتینی «اوله» در روزهای اخیر لیونل مسی، کاپیتان «آلبی‌سلسته» را زیر‌نظر قرار داده و نحوه رفتار او با شکست مقابل سعودی را مورد بررسی قرار داده است.

با نگاهی به گزارش‌های اخیر منتشر شده توسط نشریه «اوله»، نگاهی می‌اندازیم به دلایلی که لیونل مسی و تیم ملی آرژانتین می‌بایست به رویا‌پردازی برای قهرمانی در جام جهانی ادامه دهند.

تساوی مکزیک و لهستان

نخستین خبر خوب پس از قبول شکست مقابل «شاهین‌های سبز» تساوی دو تیم همگروه آرژانتین بود؛ جایی که لهستان و مکزیک به تساوی بدون گل رضایت دادند تا شاگردان لیونل اسکالونی با فشار کم‌تری به مصاف مکزیک بروند.

با وجود تساوی این دیدار و صدرنشینی سعودی با سه امتیاز، اکنون سرنوشت «سرزمین نقره» برای صعود به دور یک‌هشتم پایانی در دست خودش است.

عدم انتقاد شدید مطبوعات

چیزی که کاپیتان لیونل مسی را تحت تاثیر قرار داد این است که بر خلاف گذشته مطبوعات آرژانتینی از این شکست خوشحال نشدند.

در گذشته پس از عدم کسب نتیجه قابل قبول، انتقادات بسیار شدیدی وجود داشت، اما مسی پیش از اعزام به قطر از مطبوعات درخواست کرد که همه آن‌ها چه در شرایط خوب و چه بد در کنار هم‌دیگر باشند.

اتحاد در رسانه‌های اجتماعی

لیونل مسی در گفت‌وگوی اختصاصی با نشریه «اوله» خاطرنشان کرد، پیام‌های بسیاری مبنی بر حمایت و تشویق هواداران «آلبی‌سلسته» برای بازی‌های باقیمانده در جام جهانی دریافت کرده‌ که به تیم قبل از چالش بعدی (دیدار مقابل مکزیک) قدرت بخشیده است.

نزدیک نگه‌داشتن خانواده

مسی همیشه تاکید کرده که خانواده‌اش برای او مهم‌ترین چیز است و او قصد دارد تا جایی که امکان دارد در کنار آن‌ها باشد.

روز چهارشنبه و یک روز پس از شکست برابر سعودی او با همسر، سه فرزندش، پدر و مادرش ملاقات کرده و اکنون او با خیالی آسوده آماده دیدار با مکزیک است.

خانواده مسی همیشه در دوران پیچیده و دشوار این ابر‌ستاره فوتبال جهان نقشی مهم و موثر را ایفا کرده‌اند.

اعتماد به‌نفس در اردوی آرژانتین

لیونل مسی هم به اسکالونی و هم به هم‌تیمی‌هایش اعتماد کاملی دارد. او هیچ شکی به هیچ یک از اعضای «آلبی‌سلسته» ندارد، زیرا آرژانتین با 36 بازی متوالی بدون باخت پا به رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر گذاشتند.

شاگردان اسکالونی در سال 2021 پس از 28 سال توانستند با شکست برزیل قهرمان رقابت‌های کوپا آمریکا شدند.

این دستاوردها به مسی کمک می‌کند تا باورش را برای قهرمانی آرژانتین در جام جهانی از دست ندهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size