رکوردهایی که با پیروزی سعودی مقابل آرژانتین جابه‌جا شد

«شاهین‌های سبز» به نخستین تیم آسیایی و عربی تبدیل شدند که مقابل آرژانتین در جام جهانی به پیروزی می‌رسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال سعودی در یکی از به‌یادماندنی‌ترین دیدارهای تاریخ رقابت‌های جام جهانی موفق شد در ورزشگاه «لوسیل» آرژانتین را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد و نخستین شگفتی جام جهانی 2022 قطر را رقم بزند.

این پیروزی در حالی از آن شاگردان اروه رنار شد که تیم ملی سعودی در نیمه نخست با تک گل لیونل مسی از روی نقطه پنالتی شکست خورده بود.

سعودی با شکست دادن تیم ملی آرژانتین یک رکورد ویژه آرژانتین را خراب کرد. «آلبی‌سلسته» آخرین باری که پس از به پیروزی رسیدن در نیمه اول یک دیدار در جام جهانی، آن بازی را شکست خورد، در جام جهانی 1930 بود. در واقع آرژانتینی‌ها 92 سال بود که در جام جهانی هر گاه در نیمه نخست به پیروزی می‌رسیدند در آن بازی شکست نمی‌خوردند.

آخرین باری که چنین اتفاقی برای آرژانتین افتاد در جام جهانی 1930 بود که اولین دوره بازی‌های جام جهانی بود و در کشور اروگوئه برگزار می‌شد. آرژانتین در فینال آن رقابت‌ها به مصاف تیم میزبان یعنی اروگوئه رفت و نیمه اول را با نتیجه دو بر یک برد، اما در نهایت آن بازی را با نتیجه 4 بر دو باخت.

سعودی که در جهان فوتبال به «شاهین‌های سبز» معروف است، به نخستین تیم آسیایی و عربی تبدیل شد که مقابل آرژانتین در رقابت‌های جام جهانی به پیروزی می‌رسد.

شکست آرژانتین برابر سعودی باعث شکسته شدن رکورد شکست‌ناپذیری «آلبی سلسته» نیز شد تا تلخی این باخت برای آرژانتینی‌ها دو چندان شود. تیم ملی آرژانتین به رهبری لیونل اسکالونی پس از 36 بازی شکست خورد و نتوانست به رکورد 37 بازی بدون باخت ایتالیا برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید