حمله تند روزنامه «کیهان» به بازیکنان تیم ملی ایران

این روزنامه اعضای تیم ملی ایران را که با سرود جمهوری اسلامی همخوانی نکردند را «بی‌غیرت» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «کیهان»، تحت نظارت حسین شریعتمداری، نماینده علی خامنه‌ای، در واکنش به نخواندن سرود توسط ملی‌پوشان فوتبال ایران مقابل تیم انگلیس، نوشت: «برخی از اعضای تیم غیرت نداشتند و سرود نخواندند.»

«کیهان» در تیتر یک شماره سه‌شنبه، 1 آذر خود همچون گذشته با ساختن «دشمن فرضی» مسئولیت شکست سنگین ایران مقابل انگلیس را گردن کشورهای خارجی و وطن‌فروشان داخلی انداخت.

این روزنامه نوشت: «از هفته‌ها پیش، وطن‌فروشان داخلی و خارجی جنگ روانی - رسانه‌ای ناجوانمردانه و بی‌سابقه‌ای علیه این تیم به راه انداخته بودند.»

در روزهای گذشته و پیش از عزیمت تیم ملی ایران به جام جهانی قطر، بازیکنان و اعضای کادر فنی فوتبال این کشور با مسئولان حکومتی دیدار کردند که همین امر باعث خشم شدید مردم معترض ایران که این روزها تحت سرکوب شدید نیروهای نظامی جمهوری اسلامی قرار دارند، شد.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی دیدار ملی‌پوشان و سر خم کردن آن‌ها در برابر مسئولان دولتی را نوعی خیانت به مردم ایران دانسته و تماشای بازی‌های نمایندگان جمهوری اسلامی در جام جهانی 2022 قطر را تحریم کردند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، تماشاگران ایرانی حاضر در دیدار انگلیس و ایران در ورزشگاه «خلیفه» قطر، خطاب به ملی‌پوشان این کشور که اخیرا در برابر کشتار کودکان و مردم ایران توسط نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی سکوت اختیار کرده‌اند، شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» سر دادند.

در همین راستا، تماشاگران ایرانی پس از پایان بازی انگلیس و ایران در محوطه بیرونی ورزشگاه «خلیفه» قطر، علیه رهبر جمهوری اسلامی شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید