کریم بنزما جام جهانی 2022 را از دست داد

دارنده توپ طلای 2022 فوتبال جهان به‌دلیل مصدومیت از ناحیه عضله زانوی پای چپ در جام جهانی قطر غایب خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه سریال مصدومیت‌های بازیکنان تیم‌ ملی فوتبال فرانسه پیش از آغاز جام جهانی 2022 قطر، کریم بنزما، دارنده توپ طلای فوتبال جهان، با انتشار یادداشتی از عدم حضور خود به‌دلیل مصدومیت در این رویداد بین‌المللی خبر داد.

در یادداشت بنزما که در اینستاگرام او منتشر شده، آمده است: «در زندگی‌ام هرگز تسلیم نشدم، اما امروز مجبور شدم در راستای موفقیت به تیم‌ ملی فرانسه فکر کنم و جای خود را به کسی بسپارم که بتواند به گروه ما کمک کند تا جام جهانی بزرگی را ارائه دهیم.»

پس از غیبت آلان سیمونسن، بازیکن تیم‌ ملی دانمارک در جام جهانی 1978، این برای دومین باری است که دارنده توپ طلای فوتبال جهان در آن سال، در جام جهانی غایب خواهد بود.

فدراسیون فوتبال فرانسه در اطلاعیه‌ای نوشت: «بعد از آسیب دیدگی بنزما از ناحیه عضله زانوی پای چپ او جام جهانی را از دست داد و از لیست خط خورد. همه اعضای تیم از این خبر ناراحت هستند و برای بنزما بهبودی را آرزو می‌کنند.»

روزنامه معتبر فرانسوی «اکیپ» به نقل از دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور نوشت: «بنزما جام جهانی را هدف بزرگی برای خود قرار داده بود و بسیار آماده بود تا به تیم ملی کمک کند، اما متاسفانه مجبور شدم که او را در فهرست خروجی قرار دهم. برای بنزما بسیار ناراحت و غمگین هستم.»

تیم ملی فوتبال فرانسه در گروه چهارم جام جهانی 2022 قطر، با تیم‌های ملی دانمارک، تونس واسترالیا همگروه است. خروس‌ها در نخستین دیدار خود به مصاف تیم ملی استرالیا خواهند رفت.

بيست‌ودومین دوره جام جهانی فوتبال، شامگاه یک‌شنبه، 29 آبان، با دیدار تیم‌های قطر و اکوادور در چارچوب گروه نخست این رقابت‌ها در ورزشگاه «البیت» شهر دوحه آغاز می‌شود.

کاپیتان باشگاه فوتبال رئال مادرید ششمین ستاره مصدوم مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی پس از انگوله کانته، پُل پوگبا، پرسنل کیم‌پمبه، مایک مانیان و کریستوفر انکونکو است.

آمار بنزما در جام جهانی

این سومین جام جهانی پس از سال‌های 2010 و 2018 است که بنزما از حضور در این رویداد غایب خواهد بود. به این ترتیب تنها حضور دارنده توپ طلای 2022 فوتبال جهان در این رویداد، به جام جهانی 2014 برزیل بر می‌گردد.

کریم بنزما در جام جهانی 2014 به همراه تیم ملی فرانسه تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش رفت، اما در آن مرحله خروس‌ها با نتیجه 1 بر صفر مقابل آلمان شکست خوردند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

فوق‌ستاره 34 ساله فوتبال جهان به‌طور کلی پنج بازی در جام جهانی انجام داده است که در این بازی‌ها آمار سه گل و دو پاس گل را از خود بر جای گذاشته است.

جایگزینی بنزما

رسانه‌های فرانسوی صبح یک‌شنبه، 29 آبان، در گزارش‌های مختلفی از نام‌های بسیاری برای جایگزینی کریم بنزما در لیست تیم‌ملی فرانسه در جام جهانی نام برده‌اند.

نشریه «اکیپ»، نوشت که آنتونی مارسیال، مهاجم باشگاه فوتبال منچستریونایتد جای کریم بنزما را در لیست فرانسه خواهد گرفت.

«لو پاریزین»، دیگر نشریه فرانسوی و نزدیک به رختکن خروس‌ها، از دعوت شدن یکی از بازیکنانی همچون ویسام بن‌ یدر، مارتین ترییر و موسی دیابی برای جایگزینی کریم بنزما خبر داد.

به‌ این ترتیب، دیدیه دشان، سرمربی فرانسه، تا پیش از نخستین دیدار خروس‌ها در جام جهانی مقابل استرالیا این فرصت را خواهد داشت تا یک بازیکن را جایگزین نام کریم بنزما کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید