رئیس فدراسیون بوکس در اعتراض به سرکوب معترضان به ایران باز نمی‌گردد

حسین ثوری: نمی‌توانستم سیستمی که به راحتی خون انسان‌ها را می‌ریزد و پایمال می‌کند، تایید کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس ایران، در جریان رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان به میزبانی اسپانیا، در گفت‌وگوی اختصاصی با تلویزیون «ایران اینترنشنال» در جهت همدلی و حمایت از خیزش جهانی ایرانیان، از عدم بازگشت به ایران خبر داد.

ثوری که اهل سیستان و بلوچستان است، شامگاه شنبه، 28 آبان، در پیام ویدئویی به ایران اینترنشنال، گفت: «به‌عنوان یک شهروند ایرانی بلوچ دیگر نمی‌توانستم سیستمی که به راحتی خون انسان‌ها را می‌ریزد و پایمال می‌کند، تایید کنم.»

حسین ثوری، ظهر شنبه نیز در مصاحبه با «رادیو فردا»، تاکید کرد وثیقه‌های میلیاردی که از اعضای تیم ملی جوانان برای حضور در مسابقات جهانی آلیکانته‌ اسپانیا از آن‌ها گرفته شده است را پاره کرده و اعضای تیم بوکس ایران اگر تصمیم به ماندن داشته باشند، مشکلی از بابت اجرای وثیقه‌ها ندارند.

رئیس فدراسیون بوکس ایران در ادامه حکومت ایران را به «تبعیض علیه قومیت‌های مختلف»، از جمله بلوچ‌ها و عرب‌ها متهم کرد و اظهار داشت که اقوام ایرانی مانند رنگین‌گمانی کشور را به زیبایی ساخته‌اند، اما از داشتن یک زندگی خوب بی‌بهره‌اند.

با ادامه اعتراضات ضدحکومتی مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی، این نخستین ریزش در بین مسئولان ورزش ایران به حساب می‌آید، اقدامی که بازتاب گسترده‌ای را در رسانه‌های اجتماعی به‌همراه داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید