کی‌روش: بازیکنان ایران آزادند در جام جهانی به حکومت اعتراض کنند

در واکنش به خبرنگاری که پرسید چگونه کی‌روش توانسته مربی‌گری تیمی را بپذیرد که حکومتش مردم خود را کشتار می‌کند، وی از کوره در رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در اظهاراتی گفت بازیکنان این تیم آزادند تا در همبستگی با اعتراضات سراسری مردم کشورشان «برای حقوق زنان»، در جریان بازی‌های جام جهانی قطر به جمهوری اسلامی اعتراض کنند، اما باید این کار را در «چارچوب قوانین مسابقات» انجام دهند.

به گزارش «اسکای نیوز»، کی‌روش، سه‌شنبه 15 نوامبر طی یک کنفرانس مطبوعاتی که در دوحه برگزار شد، گفت بازیکنان تیم ملی ایران تا زمانی که اعتراض‌شان با قوانین مسابقات و «روح بازی» مطابقت داشته باشد، آزادند که در جریان جام جهانی به جمهوری اسلامی اعتراض کنند.

بازیکنان ایران هنگام بازی در دو بازی تدارکاتی بین‌المللی در ماه سپتامبر نشان تیم ملی را پنهان کردند، که به معنای حمایت از خیزش ضدحکومتی تعبیر شد. اما اخیرا به دلیل دیدار با رهبران ایران پیش از عزیمت‌شان به قطر مورد انتقاد شدید افکار عمومی قرار گرفته‌اند.

کی‌روش طی کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگارانی که درباره واکنش بازیکنان به مسائل سیاسی درون ایران سوال پرسیده بودند، گفت: «[تیم ملی] ایران دقیقاً مثل تیم کشورهای شماست. از روح بازی و قوانین فیفا پیروی می‌کند. شما در فوتبال حق دارید عقاید خودتان را ابراز کنید. همه حق دارند عقایدشان را ابراز کنند.»

با این حال، هنگامی که یک خبرنگار بریتانیایی از کی‌روش پرسید چگونه است که وی حاضر شده سرمربی‌گری تیمی را بپذیرد که حکومت متبوعش مردم کشور خود را کشتار می‌کند، کی‌روش از کوره در رفت و گفت: «چقدر پول می‌دهی تا جوابت را بدهم؟ چقدر می‌دهی؟!» و سپس جلسه را ترک کرد.

خبرنگار «اسکای نیوز» در این باره پاسخ داد: «به باور من باید ابعاد آنچه در ایران در جریان است را درک کنیم. درست است که به عنوان مربی و بازیکن، جام جهانی اوج حرفه شماست، و شما می‌خواهید روی آن تمرکز کنید، اما نمی‌توانید چشم بر آنچه در ایران می‌گذرد ببندید. نمی‌توانید آنچه در حال روی دادن در کشوری است که شما نمایندگی‌اش می‌کنید را نادیده بگیرید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید