دیلی میل: سردار آزمون به‌رغم همبستگی با خیزش مردمی به تیم ملی دعوت شد

حضور آزمون در ترکیب تیم می‌تواند باعث سر باز کردن اختلاف و افتادن «شکاف» در تیم ملی ایران شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» در مقاله‌ای به بررسی اهمیت جام جهانی قطر برای جمهوری اسلامی پرداخته و گفته فشار افکار عمومی باعث شد سردار آزمون، به‌رغم اینکه با معترضان ضدحکومتی اظهار همبستگی کرده بود، توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شود.

به گفته این روزنامه، آزمون دستور اکید فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر اینکه بازیکنان تیم ملی نباید در قبال تظاهرات ضدحکومتی در اعتراض به قتل مهسا امینی هیچ واکنشی نشان دهند را نادیده گرفت.

او با انتشار پستی در اینستاگرام خود نوشت: «فوقش این است که از تیم ملی اخراج می‌شوم. فدای یک تار موی سر زنان ایرانی. این داستان حذف نخواهد شد. آنها می‌توانند هر کاری که دل‌شان بخواهد بکنند. شرم بر شما که به راحتی مردم را می‌کشید. زنده باد زنان ایرانی.»

در واکنش به موضع‌گیری آزمون به سود معترضان، فدراسیون فوتبال ایران کارلوس کی‌روش، سرمربی این تیم را تحت فشار قرار داد تا این بازیکن 27 ساله بایرلورکوزن آلمان را از فهرست تیم ملی خط بزند، اما ظاهرا فشار افکار عمومی بر کی‌روش چربید.

به گفته «دیلی میل»، آزمون که تحت عنوان «مسی ایرانی» شناخته می‌شود، یکی از بازیکنان کلیدی ایران در قطر است، و پیشتر حتی صحبت‌هایی مبنی بر پیوستن وی به لیگ برتر انگلیس مطرح شده بود، و دقیقا به همین دلیل هم حمایت صریح او از خیزش مردمی ضدحکومتی در ایران بسیار قابل توجه است.

تیم ملی فوتبال ایران قرار است آخرین بازی تدارکاتی خود را در پایتخت قطر در برابر تونس برگزار کند، و پس از آن روز دوشنبه هفته بعد در اولین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف انگلیس خواهد رفت.

«دیلی میل» گمانه زده با توجه به اینکه برخی از بازیکنان تیم ملی ایران علنا هوادار رژیم هستند، حضور آزمون در ترکیب تیم می‌تواند باعث سر باز کردن اختلاف و افتادن «شکاف» در تیم ملی ایران شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size