تیم ملی بسکتبال استرالیا به‌دلایل امنیتی به تهران سفر نمی‌کند

استرالیا قرار بود در تاریخ 15 نوامبر در چارچوب پنجره پنجم مسابقات مقدماتی جام جهانی برای تقابل با ایران به تهران سفر کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه بسکتبال استرالیا با انتشار اطلاعیه‌ای از عدم اعزام بازیکنان این کشور به ایران به‌دلیل «ارزیابی خطرات» و «احتمال بازداشت اتباع خارجی»، خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: «اتحادیه بسکتبال استرالیا با همکاری مقامات ذیربط ارزیابی کاملی از خطرات انجام داد و در نتیجه در حال حاضر هیچ تیمی به ایران اعزام نخواهد شد.»

مقامات استرالیا اعلام کرده‌اند که پیش‌تر نگرانی‌های خود را درباره ایمنی بازیکنانشان به «فیبا» اطلاع داده بودند.

تیم ملی استرالیا که در بسکتبال با نام «بومرزها» شناخته می‌شود، قرار بود در تاریخ 15 نوامبر در چارچوب پنجره پنجم مسابقات مقدماتی جام جهانی برای تقابل با ایران به تهران سفر کند.

اما پس از پیروزی 97 بر 50 «بومرزها» برابر قزاقستان و تثبیت صعود این تیم به جام جهانی، مسئولان اتحادیه بسکتبال استرالیا تصمیم گرفتند از دیدار مقابل ایران انصراف دهند.

پیش‌تر، وزارت خارجه استرالیا ضمن محکوم کردن سرکوب خونین معترضان در ایران در بخش توصیه سفر، ایران را در فهرست هشدار قرمز قرار داده و از شهروندان خود خواسته است به دلیل ادامه اعتراضات و شرایط امنیتی، این کشور را ترک کنند و به آن سفر نکنند.

استرالیا از 13 جام جهانی بسکتبال در 12 دوره حاضر بوده که از این حیث رکورددار است.

طبق اعلام قبلی، جام جهانی بسکتبال از 25 اوت تا 10 سپتامبر 2023 به میزبانی سه کشور فیلیپین، اندونزی و ژاپن برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید