استخدام «جادوگر» برای رساندن سادیو مانه به جام جهانی

مانه شامگاه سه‌شنبه در جریان دیدار بایرن مونیخ و وردربرمن از ناحیه همیترینگ مصدوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در فاصله کم‌تر از 9 روز تا آغاز بیست‌ویکمین دوره جام جهام فوتبال، حضور سادیو مانه، ستاره تیم‌ملی سنگال در قطر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

ستاره سنگالی باورایایی‌ها شامگاه سه‌شنبه، 17 آبان، در جریان دیدار بایرن مونیخ و وردربرمن در چارچوب هفته چهاردهم رقابت‌های «بوندس‌لیگا» در دقیقه 20 از ناحیه همسترینگ آسیب دید و زمین مسابقه را ترک کرد.

فاطمه سمورا، دبیرکل سنگالی اتحادیه بین‌المللی فوتبال جهان، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که برای حفظ شانس حضور هم‌وطنش در جام جهانی قطر یک «جادوگر» استخدام خواهد شد.

سمورا در گفت‌و‌گو با رادیو «اروپا 1»، گفت: «نمی‌دانم استفاده از جادوگر برای حضور مانه در جام جهانی مؤثر است یا خیر، اما در هر صورت به او متوسل می‌شویم.»

این مقام فیفا در پایان اظهار داشت: «امیدواریم معجزه شود. سادیو مانه باید به جام جهانی برود.»

این در حالی است که نشریه معتبر فرانسوی «اکیپ» روز گذشته در یادداشتی اعلام کرد که مصدومیت همسترینگ سادیو مانه برخلاف گزارش‌های اولیه جدی است و او جام جهانی قطر را از دست خواهد داد.

کادرفنی تیم‌ملی‌ فوتبال سنگال به امید بهبودی سریع مانه از مصدومیت، روز سه‌شنبه نام مهاجم بایرن مونیخ را در لیست نهایی «شیرهای ترانگا» برای حضور در جام جهانی قطر قرار دادند.

مانه از ارکان اصلی تیم ملی سنگال و یکی از امیدهای این تیم برای شگفتی‌سازی در جام جهانی قطر است.

او تا کنون 91 بازی ملی را برای کشورش انجام داده و نقش مهمی در قهرمانی سنگال در جام ملت‌های آفریقا و صعود این تیم به جام جهانی داشت.

بیست‌ویکمین دوره جام جهانی فوتبال از 20 نوامبر به میزبانی کشور قطر آغاز خواهد شد.

سنگال در گروه نخست با قطر، اکوادور و هلند همگروه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید