اعتراض در اتریش به عدم حمایت ملی‌پوشان ایرانی از تظاهرات ضد‌حکومتی

ایرانیان مقیم اتریش هرچند از پشت درهای بسته به اعتراضات خود ادامه دادند، اما صدای اعتراض آنها درون ورزشگاه شنیده می‌شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از ایرانیان مقیم کشور اتریش با برگزاری تظاهرات اعتراضی جلوی درب ورزشگاه «موشن اینوست آره‌نا» شهر وین، محل برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و سنگال به سکوت و عدم حمایت ملی‌پوشان ایرانی از تظاهرات سراسری ضد‌حکومتی در این کشور واکنش نشان دادند.

معترضان ایرانی عصر سه‌شنبه 5 مهر، با دادن شعار «مهسا امینی» و «بی‌شرف بی‌شرف»، به شدت به رفتار و سکوت اخیر بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران و عدم حمایت آنها از تظاهرات مردمی که در اعتراض به خشونت علیه زنان و در واکنش به جنایت قتل مهسا امینی توسط گشت ارشاد آغاز شده است، انتقاد کردند.

علی کریمی، اسطوره فوتبال ایران و سردار آزمون، به‌دلیل حمایت‌های آن‌ها از زنان و اعتراضات مردمی طی روزهای اخیر از سوی معترضین مورد تشویق قرار گرفتند.

هر چند اعتراضات ایرانیان مقیم اتریش به تیم ملی کشورشان پشت درهای بسته ورزشگاه ادامه داشت، اما صدای آن‌ها داخل ورزشگاه شنیده می‌شد.

سردار آزمون، تنها بازیکن تیم ملی فوتبال ایران بود که شامگاه یک‌شنبه، در یک رشته استوری اینستاگرامی، از زنان ایرانی و اعتراضات مردمی حمایت کرد.

صفحه رسمی تیم ملی فوتبال ایران در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» که زیر نظر مستقیم فدراسیون اداره می‌شود، پس از حمایت سردار آزمون از معترضین، او را آنفالو کرد.

با آغاز خیزش سراسری مردم ایران، برگزاری دو دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل کشورهای اروگوئه و سنگال در اتریش، به‌دلایل نامعلومی از سوی فدراسیون فوتبال ایران بدون تماشاگر اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید