بمب‌های دودزا بلای جان تماشاگران در «پریمیر لیگ» خواهند شد

ورود تماشاگران به درون زمین یا حمل بمب‌های دودزا از این پس دست‌کم محرومیت یک ساله برای آن‌ها در پی خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هوادارانی که در جریان مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلیس موسوم به «پریمیر لیگ»، بمب‌های دودزا پرتاب و یا به درون زمین مسابقه حمله کنند، حداقل برای یک سال از همراهی تیم محبوب خود محروم خواهند شد.

تمامی 20 باشگاه حاضر در لیگ برتر انگلیس به اتفاق آرا موافقت خود را برای این مجازات به‌عنوان بخشی از رفتارهای ضداجتماعی و خشونت‌آمیز هواداران در داخل ورزشگاه‌ها اعلام کردند.

کمیته برگزاری لیگ برتر فوتبال انگلیس، عصر چهارشنبه 30 شهریور، با انتشار اطلاعیه‌ای نوشت: «در پایان جلسه روز چهارشنبه، هوادارانی که با خود بمب دودزا حمل کنند و یا به زمین هجوم بیاورند و دستگیر شوند، حداقل به‌مدت یک سال محروم خواهند شد.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است که این قانون در تمامی رقابت‌ها و بازی‌های داخل و خارج از خانه به اجرا گذاشته می‌شود.

اخیرا موارد هجوم هواداران به زمین مسابقه در لیگ برتر فوتبال انگلیس افزایش یافته که همین امر باعث نگرانی مسئولان برگزاری این مسابقات در مورد سلامت و ایمنی فوتبالیست‌ها شده است.

در فوریه سال جاری یکی از هواداران لسترسیتی در جریان دیدار این تیم مقابل ناتینگهام فارست، در چارچوب رقابت‌های جام حذفی به درون زمین مسابقه «سیتی کراوند» آمد و با مشت به بازیکنان فارست که پس از به‌ثمر رساندن گل مشغول خوشحالی بودند، حمله‌ور شد.

از سال 1991، ورود هواداران به زمین مسابقه یک تخلف بوده، اما زمانی که یک باشگاه در حال جشن گرفتن قهرمانی، صعود یا اجتناب از سقوط است، این قانون نادیده گرفته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید