باشگاه بارسلونا علیه نشریه «موندو دیپورتیوو» شکایت می‌کند

این نشریه ایمیل‌های ردوبدل شده مدیران آبی‌اناری‌ها با وکلای لیونل مسی بر سر تمدید قرارداد با این بازیکن را تحت عنوان «قسمت اول فایل‌های مخفی باشگاه بارسلونا»، منتشر کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باشگاه فوتبال بارسلونا با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به افشاگری روز گذشته نشریه کاتالونیایی «موندو دیپورتیوو» واکنش نشان داد.

این نشریه چهارشنبه، سلسله ایمیل‌های ردوبدل‌ شده بین خورخه مسی، پدر و مدیر برنامه‌های لیونل مسی و مدیران آبی‌اناری‌ها را منتشر کرد که در آن از درخواست‌های عجیب‌وغریب ابر‌ستاره آرژانتینی برای تمدید قراردادش با بارسلونا در سال 2020 پرده برداشت.

در اطلاعیه بارسلونا که ظهر پنج‌شنبه 31 شهریور، منتشر شده، آمده است: «بارسلونا خشم خود را از افشای عمدی اطلاعاتی که بخشی از یک روند قانونی است، ابراز می‌کند.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است که استفاده از این اسناد به اعتبار و محرمانه بودن اطلاعات بارسلونا لطمه می‌زند. به همین دلیل و با هدف حفظ حقوق باشگاه بارسلونا، بخش حقوقی در حال بررسی اقدامات قانونی است.

نشریه موندو دیپورتیوو اطلاعات تمدید قرارداد مسی را تحت عنوان «قسمت اول فایل‌های مخفی باشگاه بارسلونا»، منتشر کرد.

طبق اسنادی که این نشریه در اختیار دارد، مسئله تمدید قرارداد لیونل مسی با بارسلونا منوط به شرایط زیر بوده است:

1: ایجاد جایگاه خصوصی برای خانواده خود و لوئیس سوارز در ورزشگاه.
2: پاداش 10 میلیونی فقط برای امضای قرارداد.
3: امکان خروج از باشگاه با بند نمادین 10 هزار یورویی.
4: پروازهای اختصاصی به آرژانتین برای تمام اعضای خانواده لیونل مسی به مناسبت کریسمس.
5: افزایش پاداش‌ها در صورت افزایش مالیات بر درآمد بازیکن.
6: در صورت فسخ قرارداد، پرداخت تمامی مبالغ معوقه از فصل 21-2020 به علاوه سود آن‌ها.
7: حقوق ثابت؛ 20 درصد از حقوق ثابت بازیکن در فصل 21-2020 کاهش می‌یابد اما 10 درصد آن در فصل 22-2021 و 10 درصد دیگر در فصل 23-2022 با اضافه شدن سود سالانه به میزان 3 درصد به این مبالغ به حقوق بازیکن بازخواهد گشت.

طبق ادعای موندو دیپورتیوو، بارتومئو که به هیچ عنوان قصد نداشت خدمات مسی را به باشگاه دیگری واگذار کند، با اغلب شروط عجیب اسطوره آرژانتینی موافقت کرد، اما مخالفت او بر سر بند فسخ قرارداد مسی تمامی مذاکرات را برهم زد.

دارنده هفت توپ طلای فوتبال جهان در تابستان 2021 با قراردادی دو ساله به‌عنوان بازیکن آزاد بارسلونا را به مقصد پاری‌سن‌ژرمن ترک کرد.

لیونل مسی در سال 2003 و تنها با 13 سال سن به آکادمی این باشگاه پیوسته بود. او در 778 دیداری که برای آبی‌اناری‌ها به میدان رفته بود، آمار 672 گل زده، 305 پاس گل و 35 جام را از خود برجای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید