بارسلونا در اندیشه سود 274 میلیون یورویی از فصل جاری

آبی‌اناری‌ها فصل 22-2021 را با مشکلات مالی فراوانی پشت سر گذاشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باشگاه فوتبال بارسلونا اعلام کرد که پرونده مالی فصل 22-2021 را با سود 98 میلیون یورویی به پایان رسانده و برای فصل جاری سودی 274 میلیون یورویی را پیش‌بینی کرده است.

هیئت مدیره باشگاه بارسلونا در جلسه‌ای که سه‌شنبه 29 شهریور برگزار کرد، بودجه‌ای در حدود یک میلیارد و 255 میلیون یورو برای فصل 23-2022 تصویب کرد. این باشگاه همچنین پیش‌بینی کرده که در پایان فصل جاری سودی 274 میلیون یورویی خواهد داشت.

در حاشیه این مراسم، بارسلونا پرونده سال مالی 22-2021 را با گردش مالی یک میلیارد و 17 میلیون یورو و سود 98 میلیون یورویی بست.

در ا‌وایل ماه جاری (سپتامبر)، لالیگا، به‌دنبال فروش برخی از دارایی‌های بارسلونا و فعال کردن اهرم‌های اقتصادی برای رعایت تراز مالی، سقف هزینه‌های این تیم را نزدیک به 800 میلیون یورو افزایش داد.

سقف حقوق قبلی بارسلونا 96 میلیون یورو بود که در فصل گذشته به منفی 144 میلیون رسید، اما اکنون به 656 میلیون یورو افزایش یافته است.

باشگاه فوتبال بارسلونا در ماه‌های ژوئن و ژوئیه به ریاست خوان لاپورتا برای جبران ضررهای مالی و رعایت بازی جوانمردانه (فیرپلی مالی) 25 درصد از حق پخش تلویزیونی خود را در دو معامله به ارزش بیش از 500 میلیون یورو به شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی «Sixth Street» فروخت.

باشگاه بارسلونا ماه گذشته، مبلغ 200 میلیون یورو از فروش 49 درصدی سهام‌ خود در «بارسا استودیو» را در دو معامله جداگانه به دست آورد.

«بارسا استودیو» مجموعه‌ای متعلق به باشگاه بارسلونا است که وظیفه تامین محتوای صوتی-تصویری برای تلویزیون بارسا و اکانت‌های رسمی باشگاه در شبکه‌های اجتماعی را بر عهده دارد.
فعال کردن اهرم‌های اقتصادی و فروش بخش قابل‌توجه‌ای از بارسا استودیو این امکان را به مدیران باشگاه بارسلونا داد تا بیش از 150 میلیون یورو را در تابستان سال جاری صرف خرید بازیکنان جدید کنند.

آبی‌اناری‌ها با «پنج میلیارد دلار» در رتبه دوم فهرست با ارزش‌ترین تیم‌های فوتبال نشریه آمریکایی «فوربز» پس از رقیب دیرینه خود رئال مادرید با 5.1 میلیارد دلار قرار دارند.

بارسلونا با 16 امتیاز از شش بازی، دو امتیاز کم‌تر از رئال مادرید در رده دوم جدول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال اسپانیا قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید