رئال مادرید با شکست اتلتیکو صدرنشینی لالیگا را پس گرفت

شاگردان کارلو آنجلوتی با گل‌های رودریگو و والورده 2 بر یک اتلتیکو مادرید را در هم کوبیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئال مادرید با شکست اتلتیکو فاتح دربی مادرید شد و به صدر جدول لالیگا بازگشت.

در حساس‌ترین دیدار هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال اسپانیا موسوم به «لالیگا» دو تیم اتلتیکو و رئال مقابل هم صف‌آرایی کردند و در پایان، کهکشانی‌ها با درخشش‌ بازیکنان برزیلی خود 2 بر یک به پیروزی رسید.

نیمه نخست؛ واندا متروپولینانو در تسخیر برزیلی‌ها

اتلتیکو مادرید که میزبان این دیدار حساس بود، بازی را با حمایت تماشاگران‌اش بهتر آغاز کرد و صاحب چند فرصت شد، اما درخشش خط دفاعی و دروازبان رئال مادرید مانع از گل‌زنی «روخی بلانکوس‌ها» شد.

با گذشت 15 دقیقه اول بازی، رفته‌رفته شور و هیجان اتلتی‌ها کاهش یافت و سپیدپوشان‌مادریدی بازی را در اختیار خود در آوردند.

رئال مادرید در دقیقه 18 روی حرکت عالی فدریکو والورده توپ را از راست به سمت چپ زمین هدایت کرد تا رودریگو با یک همکاری عالی با اورلین شوامنی توانست گل نخست بازی را وارد دروازه تیم میزبان کند.

شاگردان کارلو آنجلوتی پس از گل اول، توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در دقیقه 36 روی هنرنمایی کاپیتان لوکا مودریچ و وینیسیوس جونیور، بازیکن برزیلی با یان اوبلاک تک‌به‌تک شد و شوت او پس از برخورد به تیرک عمودی به والورده رسید و این هافبک اروگوئه‌ای دروازه اتلتیکو مادرید را برای بار دوم فرو ریخت تا هر دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شوند.


نیمه دوم؛ کسل‌کننده و پر خطا

شاگردان آنجلوتی که با دو گل پیروز نیمه نخست شده بودند، بازی‌ را دفاعی آغاز کردند تا مانع از گل‌زنی اتلتیکو مادرید در اوایل نیمه دوم شوند. در این نیمه بازی کسل‌کننده و پر خطا از جانب هر دو تیم دنبال شد.

در دقیقه 83 ماریو هرموسو از غفلت و کم‌دقتی تیبو کورتوا استفاده کرد و گل نخست را برای شاگردان دیه‌گو سیمئونه به ثمر رساند تا بازی در دقایق پایانی با شور و هیجان دنبال شود.

پس از این گل اتلتی‌ها برای به تساوی کشاندن بازی به آب و آتش زدند، اما هفت دقیقه از خوشحالی هرموسو طول نکشید که این بازیکن با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد.

این دیدار در دقایق پایانی پر تنش دنبال شد تا قاضی میدان سرانجام در دقیقه پنجم وقت‌های تلف‌شده به سوت خود دمید تا کهکشانی ششمین پیروزی متوالی خود در لیگ برتر فوتبال اسپانیا را جشن بگیرند.

رئال مادرید با این پیروزی رکورد عالی 100 درصد پیروزی در بین پنج لیگ معتبر فوتبال جهان را حفظ کرد و با 18 امتیاز از شش بازی، مقتدرانه به صدرنشینی خود در «لالیگا» ادامه دهد.

شاگردان سیمئونه نیز با قبول دومین شکست خانگی خود با 10 امتیاز در جایگاه هفتم ایستاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید