مالک چلسی خواهان برگزاری بازی «منتخب ستارگان» در پریمیر لیگ شد

به باور تاد بولی لیگ برتر فوتبال انگلیس می‌تواند در زمینه پیشرفت سریع و نحوه درآمدزایی از بازی منتخب ستارگان در ورزش‌های آمریکایی الگو بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تاد بولی، مالک آمریکایی و جدید باشگاه فوتبال چلسی، در نظر دارد تا ایده بازی منتخب ستارگان (آل-استار) كه در ورزش‌های آمریکایی مرسوم شده را به لیگ برتر انگلیس بیاورد.

بولی که در خرداد سال جاری باشگاه فوتبال چلسی را با مبلغ «4.25 میلیارد پوند» خرید، اکنون برای متحول کردن فوتبال بریتانیا قصد دارد یک مسابقه در قالب دو تیم منتخب شمال و جنوب این کشور برگزار کند و درآمد 200 میلیون دلاری از آن به دست بیاید.

کشور ایالات متحده آمریکا با داشتن بهترین لیگ فوتبال آمریکایی، بسکتبال (ان‌بی‌ای) و بیسبال (ام‌ال‌بی) جهان، همه ساله یک مسابقه بین بهترین‌های این رشته‌ها د‌ر غالب دو تیم شرق و غرب و با نام تجاری «آل-استار» برگزار می‌کند.

این سهام‌دار آمریکایی در جریان کنفرانسی در نیویورک به نقل از «ایندیپندنت» گفت: «برای مردم سوال پیش می‌آید که چرا ما از هرم فوتبال بیشتر از این درآمدزایی نمی‌کنیم». ام‌ال‌بی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه یک مسابقه آل-استار برگزار کرد و 200 میلیون دلار درآمدزایی کرد.

او در مورد شرایط و نحوه برگزاری این مسابقه، عنوان کرد: «می‌توانیم با اجرای ایده شمال مقابل جنوب در لیگ برتر انگلیس، این مسابقه را اجرا کنیم و درآمدزایی داشته باشیم. همه از ایده درآمد بیشتر استقبال می‌کنند و البته باید جنبه فرهنگی-اجتماعی را هم در نظر بگیریم. به نظرم تکامل در راه است.»

تاد بولی با بیان اینکه «امیدوارم لیگ برتر فوتبال انگلیس کمی از ورزش‌های آمریکایی در زمینه پیشرفت سریع و نحوه درآمدزایی درس بگیرد»، افزود: «چرا ما بین چهار تیم پایین جدول پریمیر لیگ یک تورنمنت برای بقا ایجاد نمی‌کنیم. این ایده مسابقات را هیجانی‌تر می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید