کارلوس آلکاراس فاتح تنیس اوپن آمریکا شد

کارلیتوس با این پیروزی پس از رافائل نادال در سال 2005، به‌عنوان جوان‌ترین قهرمان یک گرند اسلم لقب گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کارلوس آلکاراس، تنیسور شماره سه جهان، با پیروزی مقابل کسپر رود ضمن قهرمانی در آخرین گرند اسلم فصل، صدر جدول رده‌بندی تنیس جهان را نیز به خود اختصاص داد.

در دیدار پایانی رقابت‌های «یو.اس اوپن»، بامداد دوشنبه 21 شهریور، آلکاراس، تنیسور 19 ساله اسپانیایی، موفق شد طی 3 ساعت و 20 دقیقه کسپر رود نروژی را با نتیجه 3 بر یک شكست دهد و قهرمان چهارمین و آخرین گرند اسلم فصل شود.

آلکاراس ست‌های نخست، سوم و چهارم را به‌ترتیب با نتایج 6-4، 7-6 (7-1) و 6-3 به برتری رسید و ست دوم را 6-2 به حریف 23 ساله نروژی خود واگذار کرد.

با پایان مسابقات تنیس اوپن ایالات متحده آمریکا، پرونده رقابت‌های گرند اسلم فصل 2022 نیز بسته شد.

پیش از این و به‌ترتیب رافائل نادال، پرافتخارترین تنیسور جهان در دو گرند اسلم آغازین فصل (استرالیا و فرانسه) به قهرمانی رسیده بود و پس از آن نواک جوکوویچ فاتح سومین گرند اسلم فصل، موسوم به ویمبلدون شده بود.

رکوردهای آلکاراس پس از قهرمانی

با این پیروزی، آلکاراس یک اتفاق تاریخی را رقم زد و ضمن کسب نخستین گرند اسلم خود از امروز (دوشنبه) در قامت جوان‌ترین صدرنشین تاریخ بر جایگاه نخست تنیس جهان تکیه خواهد زد.

آلکاراس با فتح اوپن آمریکا بعد از پیت سمپراس در سال 1990 لقب جوان‌ترین قهرمان این مسابقات را به خود اختصاص داد.

او همچنین با این قهرمانی پس از رافائل نادال در سال 2005 به‌عنوان جوان‌ترین قهرمان یک گرند اسلم لقب گرفت.

آلکاراس که در جهان تنیس به «کارلیتوس» معروف است، با این برتری به پنجمین قهرمانی خود در فصل 2022 و ششمین عنوان دوران ورزشی خود دست یافت.

دومین تلاش نافرجام رود

کسپر رود که با فینالیست شدن خود در این رقابت‌ها در رتبه دوم جدول رده‌بندی تنیس جهان قرار گرفت، برای کسب نخستین گرند اسلم خود برای دومین بار ناکام ماند.

این تنیسور 23 ساله در رقابت‌های اوپن فرانسه سال جاری نیز مقابل رافائل نادال متحمل شکست شده بود.

پس از پایان بازی، رافائل نادال، اسطوره و دارنده 22 عنوان گرند اسلم تنیس جهان، در توییتی ضمن تبریک قهرمانی آلکاراس به عملکرد عالی کسپر رود در سال جاری نیز اشاره کرد.

نادال نوشت: «تبریک برای کسب نخستین گرند اسلم و رسیدن به جایگاه اول جهان که نقطه اوج فصل فوق‌العاده‌ای است که سپری می‌کنی. مطمئنم فصل‌های بیشتری مثل این در انتظارت است.»

وی ادامه داد: «کسپر رود تلاش‌ات عالی بود. به تو افتخار می‌کنم. امروز شانس دشواری بود، اما تورنمنت و فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشتی. ادامه بده!»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید