توماس توخل رسما از هدایت چلسی برکنار شد

این سرمربی 49 ساله آلمانی به‌همراه چلسی موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپر جام اروپا و جام باشگاه‌های جهان شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از کسب نتایج ضعیف و دور از انتظار چلسی در لیگ برتر فوتبال انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا، مالکان آمریکایی جدید «آبی‌های لندن» تصمیم گرفتند توماس توخل، سرمربی آلمانی این تیم را از سمت خود برکنار کنند.

باشگاه فوتبال چلسی، ظهر امروز با انتشار بیانیه‌ای، رسما توماس توخل را اخراج کرد.

در این بیانیه آمده است: «باشگاه فوتبال چلسی از امروز همکاری خود با توماس توخل را قطع کرد. مایل هستیم از توماس و دستیارانش برای تمام تلاش‌هایشان در طول مدت حضورشان در این باشگاه تشکر کنیم.»

باشگاه فوتبال چلسی در ادامه این بیانیه از دستاوردهای سرمربی 49 ساله آلمانی «آبی‌های لندن» که به‌همراه این باشگاه موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپر جام اروپا و جام باشگاه‌های جهان شده است، قدردانی کرد.

تیم فوتبال چلسی تحت هدایت توخل از شش دیدار خود در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، سه پیروزی، یک تساوی و دو شکست را در کارنامه دارد. «آبی‌های لندن» با 10 امتیاز در جایگاه ششم جدول رده‌بندی پریمیر لیگ ایستاده‌اند و با آرسنال صدرنشین پنج امتیاز اختلاف دارند.

پورتال انگلیسی شبکه بریتانیایی «اسکای اسپورت»، شب گذشته و پس از شکست چلسی برابر دینامو زاگرب، نسبت به درگیری شاگردان توماس توخل با هم‌دیگر در زمین مسابقه نوشت: «به‌نظر می‌رسد که کنترل رختکن از دست توخل خارج شده است و مرد آلمانی شرایط دشواری را برای حفظ جایگاه خود خواهد داشت.»

توخل در ژانویه 2021 پس از برکناری فرانک لمپارد از هدایت چلسی، به‌عنوان سرمربی «آبی‌ها» منصوب شد و در همان سال نیز چلسی را با شکست منچسترسیتی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا کرد. او در سال 2021 به‌عنوان بهترین سرمربی فوتبال جهان از سوی «فیفا» برگزیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید