حذف مدافع عنوان قهرمانی از تنیس آزاد آمریکا

کیریوس با نتیجه سه بر یک مدودف را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها راه یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دنیل مدودف، مرد شماره یک تنیس جهان با قبول شکست برابر نیک کیریوس ضمن از دست دادن صدر جدول رده‌بندی، از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های تنیس آزاد ایالات متحده آمریکا باز ماند.

در مرحله یک‌هشتم پایانی آخرین گرند اسلم فصل، صبح دوشنبه 13 شهريور، دنیل مدودف و نیک کیریوس در ورزشگاه «آرتور اش» شهر نیویورک به مصاف هم رفتند که در پایان، تنیسور استرالیایی توانست مدافع عنوان قهرمانی و مرد شماره یک تنیس جهان را با نتیجه سه بر یک شکست دهد و به مرحله بعدی راه یابد.

کیریوس که چندی پیش مدودف را در مسترز مونترال شکست داده بود، در این دیدار در مدت زمان دو ساعت و 53 دقیقه توانست به‌ترتیب با نتایج 7-6 (13-11)، 3-6، 6-3 و 6-2 مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها را از پیش‌رو بردارد.

کیریوس در مرحله بعدی به مصاف کارن خاچانوف، دیگر تنیسور روس حاضر در این رقابت‌ها خواهد رفت.

به این ترتیب مدودف که سال گذشته با غلبه بر نواک جوکوویچ قهرمان اوپن آمریکا شده بود، با شکست مقابل حریف استرالیایی‌اش صدر جدول رده‌بندی را پس از پایان این رقابت‌ها از دست خواهد داد.

پنجمین حضور متوالی

در دیگر دیدار‌ روز هفتم، متئو برتینی موفق شد در یک بازی نزدیک الخاندرو داویدوویچ فوگینا را در پنج ست ست شکست دهد و به جمع هشت نفر پایانی تنیس آزاد آمریکا موسوم به «یو.اس اوپن» راه یابد.

مرد شماره 14 تنیس جهان موفق شد ست‌های دوم، سوم و پنجم این دیدار را به ترتیب با نتایج 7-6 (7-2)، 6-3 و 6-2 از آن خود کند.

برتینی در مرحله بک‌چهارم پایانی می‌بایست برابر کسپر رود، تنیسور نروژی و نایب قهرمان رقابت‌های اوپن فرانسه قرار بگیرد.

تنیسور ایتالیایی در پنج حضور اخیر خود در رقابت‌های گرند اسلم توانسته در جمع هشت تنیسور برتر رقابت‌ها قرار بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید