لیگ برتر ایران؛ پیروزی خارج از خانه فولاد مقابل سپاهان و صدرنشینی پرسپولیس

«سرخ‌های اهوازی» با تک گل دقایق پایانی آیاندا پاتوسی هشت امتیازی شدند و در کنار پرسپولیس در صدر جدول قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دومین روز از هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری چهار بازی به پایان رسید که در مهم‌ترین دیدار‌ها سپاهان با قبول شکست مقابل فولاد صدر جدول را به پرسپولیس و سرخ‌های اهوازی هدیه داد.

پیروزی پرسپولیس

دو تیم پرسپولیس و صنعت‌نفت آبادان عصر چهارشنبه 9 شهریور در ورزشگاه «آزادی» شهر تهران به مصاف هم رفتند که در پایان، شاگردان یحیی گل‌محمدی با دو گل «برزیلی‌های آبادان» را از پیش رو برداشتند و صدر جدول را تصاحب کردند.

زنان هوادار پرسپولیس، هر چند به تعداد محدود (500 بلیط)، اما بالاخره برای نخستین‌بار توانستند وارد ورزشگاه شوند و تیم محبوب خود را از نزدیک تشویق کنند.

گل‌های پرسپولیس را یورگن لوکادیا و میثم تهی‌دست (گل به‌خودی) به ترتیب در دقایق 27 و 80 به‌ثمر رساندند.

«سرخ‌پوشان تهرانی» با این پیروزی هشت امتیازی شدند و با وجود تفاضل گل بهتر نسبت به فولادی‌ها در صدر جدول رده‌بندی این رقابت‌ها قرار گرفتند.

شاگردان رضا پرکاس نیز با کسب یک پیروزی، یک تساوی و قبول دو شکست، چهار امتیازی باقی ماندند و به رده سیزدهم جدول شانزده تیمی لیگ برتر فوتبال ایران سقوط کردند.

پیروزی شاگردان جواد نکونام

مهم‌ترین دیدار هفته چهارم و یا شاید یکی از حساس‌ترین بازی‌های نیم‌فصل، تقابل دو تیم پر ستاره سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان بود. جایی که اصفهانی‌ها در ورزشگاه «نقش جهان» از فولادی‌ها پذیرایی کردند و در پایان شاگردان جواد نکونام با تک گل آیاندا پاتوسی در دقیقه 2+90 به پیروزی رسیدند و نخستین شکست ژوزه مورایس در لیگ برتر را رقم زدند.

«سرخ‌های اهواز» با این پیروزی هشت امتیازی شدند و با تقاضل گل کم‌تر نسبت به پرسپولیس در رده دوم ایستادند. سپاهان هم با هفت امتیاز به رده سوم سقوط کرد.

تراکتور در قعر

در دیگر بازی این هفته، تراکتورسازی در دیداری نه چندان جذاب در ورزشگاه شهر تبریز پذیرای هوادار تهران بود که این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

تراکتور این فرصت را داشت که با کسب سه امتیاز حساس این دیدار خود را از تیم‌های پایین جدول جدا کند، اما با کسب تساوی دور از انتظار، دو امتیازی شد و در جایگاه پانزدهم جدول باقی ماند و هوادار هم با پنج امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفت.

دو تیم مس و آلمینیوم اراک هم در ورزشگاه صنعت مس شهر رفسنجان به مصاف هم رفتند که در پایان، تلاش هر دو تیم بدون نتیجه ماند و بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید