کریم بنزما مرد سال فوتبال اروپا شد

کاپیتان 34 ساله رئال مادرید در فصل گذشته یکی از ارکان اصلی «کهکشانی‌ها» برای فتح لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا به‌شمار می‌رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کریم بنزما، کاپیتان و مهاجم فرانسوی باشگاه فوتبال رئال مادرید، به‌عنوان بهترین بازیکن و مرد سال اروپا معرفی شد.

مراسم انتخاب بهترین‌های قاره اروپا و قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا، شامگاه پنج‌شنبه 3 شهریور، در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و کریم بنزما، فوق ستاره این روزهای فوتبال جهان، به واسطه درخششی که در فصل گذشته داشت، به‌عنوان بهترین مرد سال اروپا برگزیده شد تا نام او اکنون در کنار بزرگانی همچون کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، لوکا مودریچ و دیگران برندگان این جایزه قرار بگیرد.

پیش از انتخاب بنزما، جایزه بهترین بازیکن زن سال اروپا نیز برای دومین سال متوالی به الکسیا پوتیاس، هافبک اسپانیایی بارسلونا رسید.

در آغاز مراسم برترین‌های فوتبال اروپا، الکساندر چفرین، رئیس یوفا سخنرانی کرد و پس از آن جایزه افتخاری ریاست «یوفا» در سال 2022 به اریگو‌ ساکی، بازیکن و سرمربی اسطوره‌ای فوتبال ایتالیا و جهان تعلق گرفت.

جایزه برترین سرمربی در فوتبال زنان و مردان هم به‌ترتیب به ساریبنا ویگمن، سرمربی تیم ملی زنان انگلیس و بهترین مربی مرد نیز به کارلو آنجلوتی، سرمربی رئال مادرید تعلق گرفت.

ویگمن توانست «سه‌شیرها» را برای نخستین بار فاتح رقابت‌های جام ملت‌های اروپا کند و آنجلوتی نیز کهکشانی‌ها را برای دومین بار پس از فصل 15-2014 به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید