جوکوویچ به‌دلیل عدم دریافت اجازه سفر به نیویورک، گرند اسلم آمریکا را از دست داد

این دومین گرند اسلم فصل پس از رقابت‌های آزاد استرالیا خواهد بود که نوله 35 ساله به‌دلیل ‌پافشاری بر مواضع ضد واکسنی خود از دست می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نواک جوکوویچ، اسطوره صربستانی تنیس جهان، در پی عدم تزریق واکسن «کووید-19»، روادید ورود به ایالات متحده آمریکا را دریافت نکرد و از شرکت در آخرین گرند اسلم سال محروم شد.

تنیسور شماره یک ‌پیشین جهان که سه دوره قهرمان اوپن آمریکا شده و سال گذشته نیز توانسته بود به دیدار پایانی این رقابت‌ها برسد، عصر پنج‌شنبه 3 شهریور، در توییتر نوشت: «متاسفانه این بار نمی‌توانم به نیویورک سفر کنم. برای بازیکنانی که در این مسابقات شرکت خواهند کرد، آرزوی موفقیت دارم.»

او با بیان اینکه «روحیه و آمادگی خود را حفظ خواهد کرد تا در فرصت دیگری بتواند رقابت کند»، افزود: «به‌زودی هم‌دیگر را خواهیم دید.»

بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا، اتباع خارجی برای سفر به این کشور باید واکسینه شده باشند و جوکوویچ به همین علت روادید ورود به ایالات متحده آمریکا را دریافت نکرد‌.

به این ترتیب، نوله یک رویداد مهم دیگر را نیز در سال 2022 از دست می‌دهد. جوکوویچ که در ماه جاری فاتح مسابقات «ویمبلدون»، پنجمین گرند اسلم فصل تنیس شد، در ماه ژانویه گذشته نیز به‌دلیل واکسن نزدن، رقابت‌های گرند اسلم استرالیا را از دست داده بود.

او همچنین در سال جاری به‌دلیل وضعیت واکسیناسیون از رقابت‌های مسترز «ایندین ولز»، «میامی» و «سینسیناتی» آمریکا و «تورنتو» کانادا انصراف داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size