پریمیر لیگ: تساوی پر گل دو تیم پول‌دار خاورمیانه‌ای در جدالی تماشایی و جذاب

نخستین توقف شاگردان پپ گواردیولا در فصل جدید لیگ برتر انگلیس مقابل نیوکاسل در ورزشگاه «سنت جیمز پارک» رقم خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال نیوکاسل در حالی‌که با نتیجه 3 بر یک از منچسترسیتی پیش افتاده بود، در فاصله چهار دقیقه دو گل دریافت کرد و پیروزی را با تساوی عوض کرد.

در یکی از جذاب‌ترین و تماشایی‌ترین دیدارهای لیگ برتر فوتبال انگلیس، دو تیم نیوکاسل و منچسترسیتی، شامگاه یک‌شنبه 30 مرداد، در چارچوب دور سوم این مسابقات در ورزشگاه «سنت جیمز پارک» شهر نیوکاسل مقابل هم صف‌آرایی کردند که در ‌پایان دو تیم‌ به تساوی 3 بر 3 رضایت دادند.

سیاه و سفیدهای شهر نیوکاسل که با مالکان سعودی خود نشان دادند مسیر پیشرفت را درست طی می‌کنند، در این دیدار ابتدا در دقیقه پنج توسط ایلکای گوندوگان از حریف خود 1 بر صفر عقب افتادند.

شاگردان ادی هوو پس از دریافت گل نخست خیلی سریع به‌ خود آمدند و نبض بازی را در دست گرفتند. تلاش‌ تیم میزبان سرانجام در دقیقه 28 جواب داد.

آلن سن-ماکسیمین با حرکتی تماشایی از سمت چپ توپ را بر روی دروازه ادرسون ارسال کرد. توپ از ویلکاک عبور کرد ولی میگل آلمیرون با ران خود دروازه من‌سیتی را فرو ریخت. با اینکه کمک‌داور پرچم خود را بالا برد ولی «وی‌ای‌اِر» گل را پس از بازبینی پذیرفت.

تساوی نیوکاسل برابر منچسترسیتی در هفته سوم پریمیر لیگ
تساوی نیوکاسل برابر منچسترسیتی در هفته سوم پریمیر لیگ

پس از گل تساوی، بازی برای دقایقی در وسط میدان از هر دو تیم دنبال شد تا سرانجام در دقیقه 39 نیوکاسل ضدحمله زد. سن-ماکسیمن بار دیگر با سرعت بالای خود توپ را به کالوم ویلسون رساند و این بازیکن با شوتی سرکش دروازه شاگردان پپ گواردیولا را باز کرد تا دو تیم با نتیجه 2 بر یک به سوی رختکن بروند.

در حالی که با آغاز نیمه دوم همه منتظر شروع طوفانی من‌سیتی بودند، شاگردان ادی هوو باز هم نمایش هجومی نیمه نخست خود را به تیم میهمان دیکته کردند.

تنها 9 دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، کیرن تریپیر از روی یک ضربه آزاد توپ را از بالای دیوار دفاعی آبی‌های منچستر عبور داد و گل سوم نیوکاسلی‌ها را به‌ثمر رساند.

در ادامه این دیدار تماشایی، ارلینگ هالند در دقیقه 61 فاصله را به حداقل رساند، اما دقایقی بعد یک فرصت تک به تک مناسب را از دست داد تا بازی با نتیجه 3 بر دو به نفع تیم میزبان ادامه یابد.

پپ گواردیولا که نمی‌خواست نخستین شکست فصل تیم خود در هفته سوم رقم بخورد، روی به بازی هجومی آورد و در دقیقه 64 روی پاس توی عمق کوین دی‌بروینه، دفاع نیوکاسل به هم ریخت و برناردو سیلوا گل سوم را با یک ضربه بغل‌پا به گوشه دروازه چسباند تا دو تیم به تساوی 3 بر سه رضایت بدهند.

منچسترسیتی با این تساوی هفت امتیازی شد و پایین‌تر از آرسنال 9 امتیازی به رده دوم جدول لیگ برتر رسید و نیوکاسل نیز با 5 امتیاز در رده ششم قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید