حضور ولی‌عهد سعودی در مسابقات بوکس دریای سرخ

این رویداد ورزشی با حضور بیش از 200 خبرنگار از داخل و خارج سعودی از 15 کشور مختلف به نمایندگی از 100 کانال، روزنامه و وبگاه ویژه بوکس انجام گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی با همراهی جیانی اینفانتینو، مدیر فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» در فعالیت‌های مسابقات «مبارزه دریای سرخ» حضور یافت.

در این مناسبت، شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل وزیر ورزش سعودی، عنوان قهرمان سنگین وزن بوکس جهان را به اولکساندر اوسیک، مشت‌زن اوکراینی، پس از پیروزی او بر آنتونی جاشوا رقیب بریتانیایی‌‌اش با رای دو داور از سه داور مسابقه، اعطا کرد.

Advertisement

مسابقات مشت‌زنی «مبارزه دریای سرخ»، شنبه، 29 مرداد در جده با حضور بیش از 10 هزار تماشاگر در سالن ورزشی شهر ملک عبدالله در جده، برگزار شد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، آن را از طریق کانال‌های ماهواره‌ای مشاهده کردند.

میزبانی سعودی از این مسابقات، از جمله اهداف وزارت ورزش و فدراسیون بوکس سعودی در راستای تحقق اهداف راهبردی به شمار می‌‌آید که هدف از آن، تداوم میزبانی سعودی از مهمترین و بزرگترین رویدادهای ورزشی بین‌المللی است.

به همین مناسبت شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش سعودی گفت: «مفتخریم که برای دومین بار میزبان این رویداد بزرگ جهانی هستیم که تحقق‌بخش هدف ما برای تبدیل سعودی به کانون میزبانی مسابقات قهرمانی جهان است.»

به گفته وزیر ورزش سعودی این رویکرد، بیانگر اهتمام جدی ملک سلمان، خادم حرمین شریفین به بخش ورزش و همچنین حمایت مستقیم محمد بن سلمان است.

او افزود: «من به اولکساندر اوسیک برای پیروزی در «مبارزه دریای سرخ» تبریک گفته و برای رقیبش «جاشوا» آرزوی موفقیت دارم و از هر دو برای این نمایش تاریخی و فراموش نشدنی در برابر انبوه تماشاگران تشکر می‌کنم.»

حضور گسترده رسانه‌ای

این رویداد ورزشی با حضور بیش از 200 خبرنگار از داخل و خارج سعودی از 15 کشور مختلف به نمایندگی از 100 کانال، روزنامه و وبگاه ویژه مشت‌زنی انجام گرفت.
دراین مسابقات، زیاد المعلوف بوکسور سعودی توانست جوزپه الاتور حریف مکزیکی خود را در راند اول با ضربه فنی شکست دهد.

رملا علی، بوکسور سومالی‌تبار بریتانیایی نیز موفق شد کریستال گارسیا، رقیب خود از جمهوری دومنیکن را شکست دهد.

همچنین فیلیپ هرگوویچ از اوکراین در 12 راند و بنا به حکم هر سه داور بر چانگ زیلی، بوکسور چینی پیروز شد و از شانس پیروزی و کسب عنوان قهرمانی سنگین‌وزن «آی‌بی‌اف» برخوردار شد.

ولی‌عهد سعودی، در حالی در ویدئو مشاهده می‌شود که در پشت تریبون اصلی سالن ملک عبدالله در جده برای مشاهده «مبارزه دریای سرخ» در رده سنگین وزن حضور داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید