فیفا دستمزد ویلموتس را پرداخت نمی‌کند

تاج، رئیس پیشن فدراسیون فوتبال ایران، اخیرا مدعی شده بود که فیفا بدهی 3 ميليون و 325 هزار یورویی ویلموتس را پرداخت خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان «فیفا»، اعلام کرد که مطالبات مربیان و بازیکنان از حساب فدراسیون‌ها در این نهاد پرداخت نمی‌شود.

خبرگزاری «تابناک»، چهار‌شنبه 26 مرداد، نوشت که عالی‌ترین نهاد حاکم بر فوتبال جهان با ارسال نامه‌ای به فدراسیون‌های عضو، اعلام کرده از ارائه هرگونه درخواست به منظور پرداخت مطالبات مربیان و بازیکنان از حساب موجود در فدراسیون جهانی فوتبال خودداری نمایند، چرا که اینگونه درخواست‌ها توسط بانک فیفا مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

در ادامه این گزارش آمده است که یکی از دلایلی که باعث اعلام دستورالعمل جدید به فدراسیون‌های عضو شده، جلوگیری از پولشویی و استفاده از منابع مالی فدراسیون‌ها در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاری در فوتبال پایه، فوتبال بانوان و استعدادیابی است و بر همین اساس فیفا تمایلی به پرداخت منابع مالی فدراسیون‌ها به مربیان و حتی بازیکنان ندارد.

فدراسیون فوتبال ایران اخیراً از سوی دادگاه عالی ورزش به پرداخت 3 میلیون و 325 هزار یورو به «مارک ویلموتس» سرمربی پیشین تیم‌ملی ایران محکوم شد.

ویلموتس در خرداد 1398 به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران برگزیده و در آذرماه همان سال با فسخ قرارداد از ایران جدا شد.

پس از فسخ قرارداد و جدایی وی از تیم‌ملی فوتبال ایران، نحوه انعقاد و مبلغ قرارداد وی مورد بحث قرار گرفت و پس از یک جنجال رسانه‌ای گسترده، بسیاری از کارشناسان فوتبال و نمایندگان مجلس، قرارداد مارک ویلموتس را به عنوان یک فساد بزرگ اقتصادی نامگذاری کردند.

اکنون با تایید این حکم توسط دادگاه حکمیت ورزشی «CAS»، فدراسیون فوتبال ایران ملزم به پرداخت این مبلغ هنگفت خواهد بود و در صورت پرداخت‌ نکردن به‌موقع این مبلغ، عواقب و جریمه‌های سنگینی را در بر خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید