گزارش «اکیپ» از دلیل حضور رونالدو و غیبت مسی از فهرست نهایی توپ طلا

دلیل کلیدی قرار نگرفتن مسی در این فهرست؛ حذف توسط رئال مادرید در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با انتشار فهرست نهایی 30 نفره جایزه «توپ طلای» 2022 توسط مجله معتبر «فرانس فوتبال»، جنجال‌‌های فراوانی در رابطه با عدم حضور لیونل مسی، فوق ستاره فوتبال جهان و دارنده هفت توپ طلا، به‌‌وجود آمد.

نشریه فرانسوی «اکیپ»، ظهر شنبه 22 مرداد، در گزارشی اختصاصی درباره تصمیم جنجالی این مجله برای عدم قرار دادن نام لیونل مسی در فهرست نهایی نامزدهای توپ طلا توضیحاتی را ارائه کرد.

چرا مسی نامزد کسب توپ طلا نشد؟

توهین به مقدسات؟ در هر صورت این هم یک اتفاق است. تغییر معیارهای انتخاب نامزدها و برنده توپ طلا سبب شده که مسی از این فهرست جا بماند.

علاوه بر این مسی در نخستين فصل حضور او در پاریس مایوس کننده ظاهر شد. او در لیگ یک فرانسه 6 گل زد که با توجه به آمارش در بارسلونا بسیار ضعیف‌تر از حد انتظار بود. دلیل کلیدی عدم قرارگیری او در این فهرست اما حذف پاری‌سن‌ژرمن توسط رئال مادرید در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان بود. این اتفاق به امیدهای بسیاری از پاریسی‌ها و خود لئو برای قهرمانی در اروپا پایان داد.»

چرا رونالدو با وجود فصل ناموفق نامزد کسب توپ طلا شد؟

رونالدو در سال 2022 توانست بهترین گل‌زن تاریخ فوتبال ملی شود، در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا شش گل زد و نقش اول صعود تیمش به مرحله حذفی بود، او هم‌چنین در طول فصل، 32 گل در 49 بازی زد که آمار گل‌زنی خوبی به شمار می‌رود. دستاوردهای رونالدو با وجود فصل ضعیف تیمش (منچستریونایتد)، کارشناسان فرانس فوتبال را مجاب به حضور او در میان 30 نامزد نهایی کسب توپ طلا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size