امباپه: اگر بنزما توپ طلا را کسب نکند، باورم به این جایزه متزلزل خواهد شد

ستاره تیم‌ ملی‌ فرانسه: بنزما فصل گذشته، بهترین فصل دوران ورزشی‌ خود را به ثبت رساند و مستحق دریافت جایزه توپ طلا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیلیان ام‌باپه، فوق ستاره فرانسوی فوتبال جهان، معتقد است که کریم بنزما مستحق دریافت توپ طلای 2022 است و اگر این جایزه را کسب نکند، او برای همیشه باور خود به این جایزه را از دست خواهد داد.

ستاره 23 ساله پاری‌سن‌ژرمن، شنبه 22 مرداد، در مصاحبه‌ با مجله معتبر «فرانس فوتبال» که از سال 1956 تا‌کنون مسئول معرفی بهترین بازیکن جهان و اعطای جایزه توپ طلاست، گفت: «سه کاندیدای مورد نظر من برای کسب توپ؛ کریم بنزما، سادیو مانه و خودم هستم.»

امباپه که سابقه قهرمانی در جام‌جهانی 2018 را به‌همراه تیم‌ملی فرانسه در کارنامه دارد، در پاسخ به این پرسش که «آیا کریم بنزما بخت اول کسب توپ طلا است؟»، گفت: «کریم بخت اول کسب توپ طلاست. او فصل گذشته، بهترین فصل دوران ورزشی‌اش را به ثبت رساند. اگر بنزما توپ طلا را کسب نکند، باورم به این جایزه را از دست خواهم داد.»

او در جواب پرسشی که «آیا به هنگام تمدید قرارداد با پاری‌سن‌ژرمن به توپ طلا فکر می‌کردی؟»، اظهار داشت: «البته که فکر می‌کردم. رئال مادرید ماشین توپ طلا (اشاره به تأثیر این تیم در رسیدن بازیکنان به توپ طلا) است، اما من معتقدم که مهم‌ترین چیز؛ عملکرد خود بازیکن در زمین مسابقه است. من می‌توانم در پی‌اس‌جی به این جایزه دست‌یابم.»

مراسم اهدای توپ طلای 2022 در تاریخ 25 مهر، طی مراسمی در تالار «دو شاتله» شهر پاریس فرانسه برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size