«فیفا» برگزاری یک روز زودتر جام‌جهانی قطر را تایید کرد

پیش از این قرار بود این رقابت‌ها در روز 30 آبان سال جاری برگزار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا»، با انتشار بیانیه‌ای تایید کرد که رقابت‌های جام‌جهانی 2022 قطر یک روز زودتر از موعد قبلی آغاز خواهد شد.

بالاترین نهاد حاکم بر فوتبال جهان شامگاه پنج‌شنبه 20 مرداد، اعلام کرد زمان برگزاری جام‌جهانی فوتبال که پیش از این قرار بود 30 آبان برگزار شود، به 29 آبان تغییر یافت و به رسم ادوار گذشته، قطر، میزبان مسابقات دیدار افتتاحیه را مقابل اکوادور برگزار می‌کند.

در بيانيه فيفا آمده است كه «دو تیم‌ ملی قطر و اکوادور ر‌وز 29 آبان، در چارچوب دیدار افتتاحیه جام‌جهانی 2022‌ مقابل هم صف‌آرایی خواهند کرد. این دیدار تنها رویارویی روز نخست مسابقات می‌باشد.»

پیش از این قرار بود بازی قطر و اکوادر روز سی آبان برگزار شود و این دیدار سومین دیدار جام جهانی برنامه‌ریزی شده بود. بازی سنگال و هلند در گروه نخست و بازی انگلیس و ایران در گروه دوم این رقابت‌ها قرار بود پیش از بازی قطر برگزار شود.

طبق برنامه جدید، ساعت بازی سنگال و هلند نیز از ساعت 13 به وقت محلی به ساعت 19 در همان روز بازی افتتاحیه تغییر یافت.

فیفا اشاره کرد که این تغییرات با توجه به شرایط مسابقات و تاثیر آن بر اجرای بازی‌ها، با هماهنگی کمیته اجرایی جام جهانی 2022 و کشور میزبان اتخاذ شده‌اند.

این نهاد بین‌المللی فوتبال در بیانیه خود تاکید کرد که تغییر زمان و ساعت بازی‌های روز افتتاحیه از طریق ایمیل به دارندگان بلیط این بازی‌ها ابلاغ خواهد شد و بلیط آنها به‌رغم این تغییرات هیچ مشکلی نخواهد داشت.

کمیته برگزاری این رقابت‌ها نیز در بیانیه‌ای حمایت خود را از تصمیم اعضای شورای فیفا برای برگزاری یک روز جلوتر جام‌جهانی 2022 قطر اعلام کرد.

طبق اعلام قبلی، قرار است بازیکنان ملی‌پوش از 23 آبان در اختیار تیم‌های ملی خود قرار بگیرند. فینال این دوره از بازی‌ها در روز یک‌شنبه 27 آذر (18 دسامبر) برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید