کریم بنزما دومین گل‌زن برتر تاریخ رئال مادرید لقب گرفت

تاریخ‌سازی جدید کارلو آنجلوتی و تونی کروس با چاشنی قهرمانی در سوپر جام اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریم بنزما، فوق ستاره این روزهای فوتبال جهان، با گل‌زنی در دیدار سوپر جام اروپا موفق شد با پشت سر گذاشتن رائول گونزالس، به دومین گل‌زن برتر تاریخ رئال مادرید تبدیل شود.

کاپیتان فرانسوی باشگاه رئال مادرید، شامگاه چهارشنبه 19 مرداد، در چارچوب دیدار سوپر جام 2022 اروپا توانست مقابل اینتراخت فرانکفورت گل دوم کهکشانی‌ها‌ را به‌ثمر برساند و با عبور از رائول 323 گله با 324 گل پس از کریستیانو رونالدو با 450 گل به‌عنوان دومین گل‌زن برتر تاریخ این باشگاه لقب بگیرد.

شاگردان کارلو آنجلوتی در دیدار شب گذشته موفق شدند با نتیجه 2 بر صفر به برتری برسند و برای پنجمین بار فاتح سوپر جام اروپا شوند. کهکشانی‌ها با این قهرمانی در کنار تیم‌های آث میلان و بارسلونا به‌عنوان پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها لقب گرفتند.

این چهارمین قهرمانی رئال مادرید در فصل 22-2021 بود، آن‌ها پیش از این؛ در رقابت‌های لالیگا، سوپر جام اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی دست یافته بودند.

کارلو آنجلوتی، سرمربی رئال مادرید
کارلو آنجلوتی، سرمربی رئال مادرید

کارلو آنجلوتی، سرمربی سرشناس ایتالیایی رئال مادرید نیز با فتح سوپر جام اروپا، به نخستین سرمربی تبدیل شد که در این رقابت‌ها به چهار قهرمانی به‌عنوان سرمربی دست می‌یابد. کارلو با دو تیم آث میلان (دو بار) و رئال مادرید (دو مرتبه) به این رکورد رسید.

او پیش از این نیز با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به تنها سرمربی تاریخ تبدیل شد که چهار مرتبه فاتح این رقابت‌ها می‌شود. آنجلوتی به‌عنوان سرمربی دو بار با آث میلان و دو بار به‌همراه رئال مادرید فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

تونی کروس، هابک رئال مادرید
تونی کروس، هابک رئال مادرید

همچنین تونی کروس، هافبک طراح آلمانی کهکشانی‌ها با پنج قهرمانی در سوپر جام اروپا در کنار پائولو مالدینی به‌عنوان پرافتخارترین بازیکن این رقابت‌ها لقب گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید