تیم ملی فوتبال زنان انگلیس فاتح جام ملت‌های اروپا شد

تیم میزبان این مسابقات موفق شد با نتیجه 2 بر یک آلمان را در ورزشگاه «ومبلی» شکست دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال زنان انگلیس با پیروزی مقابل آلمان فاتح رقابت‌های یورو 2022 شد.

دو تیم ملی فوتبال زنان انگلیس و آلمان در شب پایانی رقابت‌های یورو 2022 شامگاه یک‌شنبه 9 مرداد، در ورزشگاه «ومبلی» لندن و با حضور 87 هزار و 192 تماشگر مقابل یکدیگر قرار گرفتند که در پایان، سه‌شیرها پس از تساوی یک بر یک در وقت معمول، در وقت‌های اضافه 2 بر یک به برتری رسیدند و برای نخستین بار فاتح رقابت‌های جام ملت‌های اروپا شدند.

در دقیقه 62 «الا تون» موفق شد دروازه آلمان را باز کند. او با یک ضربه زیبای چیپ توپ را از بالای سر دروازه‌بان آلمان عبور داد تا سه‌شیرها در خانه از حریف پیش بیفتند.

ژرمن‌ها خیلی زود به گل انگلیسی‌ها پاسخ دادند. «ینا ماگول»، هافبک آلمان که در باشگاه بایرن مونیخ بازی می‌کند پاس عرضی «تابه‌آ واس‌موث» را زیر طاق سه‌شیرها چسباند.

دقایق پایانی این دیدار، پر برخورد و خشن از سوی هر دو تیم دنبال شد تا با سوت داور اوکراینی بازی به پایان برسد و کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

بازی در نیمه نخست وقت اضافه متعادل دنبال شد تا تیم میزبان در اوایل نیمه دوم و در دقیقه 110 توسط «کلویی کلی»، بازیکن منچسترسیتی به گل رسیدند.

پس از این گل انکلیسی‌ها بازی را به کنارها و نزدیک نقطه کرنر بردند و سرانجام به برتری 2 بر یک رسیده و جام قهرمانی را بالای سر بردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید